ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Co bych dělala, kdybych vyhrála milion?

V dnešní době jsou peníze nutnost, které se neříká NE. Jakmile se mi naskytne příležitost, snažím se jich mít co nejvíce. Bez nich nepořídím nic. A přitom to je jen věc, která neustále obíhá a nemá ve své podstatě žádnou cenu. Ale jen díky ní se lidstvo dokázalo domluvit. Je to pekelný vynález, který nám uštědřil nejednu válku, nejednu smrt a nejeden pláč. Ale představa, že mám třeba právě milion v kapse, mi dává do rukou obrovskou moc.

Takový milion znamená pro každého člověka trochu něco jiného. Jelikož se dnes v evropské ekonomice míra inflace neustále zvyšuje, bude taková částka pro Evropana žijícího v těch více prosperujících zemích znamenat již jen například investici do luxusní dovolené či zbrusu nové kuchyně. Pokud by mi někdo řekl, že ten milion musím vyplýtvat na sobě, zachovám se právě jako již výše uvedený průměrný Evropan. Přesuňme se ale do jiných končin...

I dnes se na světě, který je zahrnut penězi, přebytečným jídlem, zábavou a tak moc vyhledávaným pohodlím, najdou na některých místech lidé, kteří z toho všeho nemají nic. Vládní systémy, v nichž tito lidé žijí, jim kolikrát ani nedovolí minimum potřeb, které si lidská důstojnost vyžaduje. Podívejte se na štítky vašich triček a halenek. Čtete: Bangladéš, Čína, Indie? Právě to jsou ona místa. Lidé jsou zde krmeni dezinformacemi. Nemají žádný přehled o tom, co se děje mimo hranice jejich "laskavého" státu. Nikdo jim neřekne, za jak malou částku se tričko vyrobené jejich rukama prodalo. Pokud je jejich mzda tak malá, jak se říká, tak tady nemohou fungovat ani lidská práva, což znamená, že to jsou prakticky otroci, NAŠI OTROCI. Každý den nás šatí a vybavují masou dalších věcí a my jim dáváme minimum toho, co jim patří.

Budu teď trochu bláhová, ale já bych ten svůj milion dala právě jim. Chtěla bych jim darovat alespoň zlomek toho, co jim právem patří. Kéž by si za ty peníze pak mohli koupit i svobodu. Za milion bych chtěla spravedlnost!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Baři, 18.03.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych dělala, kdybych vyhrála milion?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­