ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 96x Prosím, ohodnoť práci

Co bych dělal, kdybych měl tu moc

Tuto slohovou práci jsem pojal trochu více všeobecně. Ale doufám, že i přesto se nad ní alespoň zamyslíte.

Ano, kdybych měl tu moc, to by se děly věci. Ale takových mocí je na světě spousta. Jak si mám tedy vybrat, má to být snad moc umět létat, umět skládat verše, běhat po hladině vody jako "princezna ze mlejna" nebo snad umět rozhodovat o počasí, o dni a noci, o výsledcích sportovních utkání nebo dokonce o svém osudu?
To přece nejde. Vás by snad bavilo umět létat, když by to ostatní neuměli? Nebylo by vám tam "nahoře" smutno?
Samozřejmě, že každý chce mít nějakou moc, někdy třeba i nadpozemskou. Teď si to přejete, ale co potom? Co kdyby se vám to přestalo líbit? Jste si jistý,že by to šlo vrátit zpět?
A co vaši přátelé? Ti staří by s vámi přestali kamarádit, protože byste možná zpychli. Ale objevili byste nové přátele, kteří by možná byli falešní. Vy se ptáte, co bych dělal, kdybych měl tu moc, a já říkám, že bych se možná zbláznil jako ostatní lidi, když vyhrajou třeba miliony korun. A třeba taky ne, možná bych konal dobré skutky, pomáhal lidem, využil svou moc na dobré účely. Myslíte, že by vás lidé měli rádi, nebo by vás nenáviděli? Možná by stihli oboje. Znáte přece ty komiksy (filmy), kde jsou hrdinové s nadpřirozenými schopnosti. No jen si vzpomeňte: Spiderman, Batman a určitě ještě další. Všichni moc dobře víme, jak většinou dopadli, lidi je ke konci příběhu skoro "ukamenovali".
Teď už si můžete rozmyslet zda chcete nějakou zvláštní moc, nebo ne. Pokud se rozhodnete pro ano, tak si dobře rozmyslete, jak svou moc využijete.
Myslím si, že nejlepší je vystačit s takovou mocí, jakou máme od narození nebo jakou se nám podařilo získat. Já vím, je těžké vybrat si mezi neomezenou mocí a dosavadním životem. Tak přemýšlejte, někdo na to má ještě dlouho dobu, ale někteří už ne. tak nepromarněte svoji šanci, ať dosáhnete svých životních cílů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych dělal, kdybych měl tu mocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)