ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 296x Prosím, ohodnoť práci

Co bych chtěla na světě změnit

O tom, co bych chtěla na světě změnit, jsem zatím moc nepřemýšlela. Ale svět je plný chyb a nějakou změnu by možná uvítal: vyřešit hladomor, vymýtit nemoci, očistit naši společnost od zločinců a vrahů... Témat k přemítaní je mnoho, jen si vybrat.
Nejdřív mě napadalo, že bych všem zvýšila inteligenci. Kdybych to udělala teď, za pár let by svět vypadal asi takhle: nekácí se deštné pralesy, spousta už dávno vyhynulých živočichů opět běhá po planetě, neválčí se, lidé žijí v míru a harmonii. Po silnicích jezdí něco ekologičtějšího, než jsou auta vypouštějící do ovzduší jedovaté plyny a našly se léky proti civilizačním nemocem. Když se tedy našel lék např. na rakovinu, ušetřilo to tisíce životů a to je přeci báječné! Mohla jsem zachránit člověka, který by v budoucnu zachránil miliony dalších! Ale co když jsem takhle před smrtí spasila i člověka, ze kterého se stane terorista a zabije jich mnohem víc? A když teď o dost chytřejší vědci přivedli dinosaury opět k životu, co nám zaručuje, že úplně nezničí náš ekosystém? Časem se jistě přijde na to, jak cestovat časem. Co se asi stane, když nějaký chytrák pojede do minulosti a začne úplně měnit dějiny? Zřejmě by to chtělo něco jiného.
Tak co třeba víc koupališť? Lidem se to bude zamlouvat hlavně v létě. Jenže až se tam začnou topit nějaké děti, tak to taková radost nebude. Nebo můžu z celé země odstranit odpadky, které se všude povalují. Krajiny budou hezčí a procházky mnohem příjemnější. Jenže co ty spousty živočichů, kteří si v konzervách od hrášku našli bezpečný domov?
Proto jsem se ptala sama sebe: "Stálo by mi za to riskovat?" Spousty změn, které bych udělala, by byly jistě dobré, ale co ty, které nás naopak zničí? Nemůžeme vědět, jaké následky naše činy budou mít. A navíc kdyby příroda chtěla, abychom měli tu moc měnit, jistě by nám takový dar dala. Ale nic z toho se nestalo. Tak proč něco měnit? Já bych nejspíš nezměnila nic a nechala bych život jít si svou cestou. Však on už si poradí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nemesisi, 17.03.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych chtěla na světě změnitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­