ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 357x Prosím, ohodnoť práci

Co bych chtěla mít

Co bych chtěla mít? To je otázka, se kterou se potýkám celý svůj život. Na narozeniny, o Vánocích a Velikonocích či na Den dětí a sem tam si tuto otázku položím, když stojím v nějakém pro mě útulném obchůdku, rozhlížím se a čekám, až něco upoutá mou pozornost. Nemusíme však nutně chtít jen věci, na které si můžeme sáhnout, jsou tu i tužby abstraktní. Některé se vyplní a jiné ne. Mé názory a myšlenkové pochody se časem měnily stejně jako můj chtíč.
Narodila jsem se s vrozenou vadou a kdybych v dětství nešla na operaci, tak bych teď nejspíš nechodila a přestože se operace povedla, dodnes mívám s chodidly potíže.
Také stejně jako většina dnešní mládeže, i já trpím alergiemi, bolestmi hlavy, neustále mám kašel a rýmu a často působím dojem obřího magnetu na nejroztodivnější viry, které se s neskonalou radostí usidlují v mém krku a pořádají tam divoké večírky.
Proto, kdyby se mě někdo zeptal, co chci, odpověděla bych: "Pevné zdraví a žádné fyzické ani psychické potíže samozřejmě".
Zbožňuji planety, hvězdy, slunce, muzea a vědecké laboratoře! Ráda bych se stala někým významným, komu by tohle všechno patřilo! Proto toužím po vyšší inteligenci, schopnosti soustředit se a rychleji a lépe se učit čemukoli novému.
Chci mít velký dům s výhledem do zahrady, bazén a chlupatého psa, chci mít báječnou rodinu a spolehlivé přátele, štěstí a peníze, chci dlouhý život bez starostí, chci mít jistotu, že se dostanu na školu a že se jednou stanu tím, kým chci.
Tak takhle nějak mé "Chtít mít" vypadalo asi před dvěma lety. Jenže časy se mění a já pochopila, že jen chtít nestačí. Víc než naše myšlenky a přání jsou důležitější naše činy. Já už nechci být chytřejší ani hezčí, již netoužím po penězích a dárcích. Povznesla jsem se nad touhu po materiálních věcech. A lidské vlastnosti? Je jich přece tolik! Proč je přidávat, měnit či zlepšovat? Život je tu přeci od toho, abychom se sním porvali, zvítězili i prohráli, abychom ho žili! A jestliže si pro mě někdy v budoucnu přijde Smrt, a ona přijde, nebudu chtít křídla, abych jí uletěla, nebudu chtít nesmrtelnost ani nový život. Budu jen vědět, že nastal můj čas a odejdu s vědomím, že jsem se ani jednou nerozplakala sama nad sebou, že jsem ani jednou necouvla o krok zpátky, i když jsem neměla tolik peněz, kolik jsem si představovala. Protože budu vědět, že nejbohatší člověk je ten, který nic nechce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nemesisi, 18.03.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co bych chtěla mítMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­