ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 163x Prosím, ohodnoť práci

"Člověk je tím, v co věří."

Už dávno se někteří lidé zamýšleli nad vlastní budoucností. Uvažovali nad tím, kým jsou a kým chtějí být. A tak je to dodnes. Stále se někdo snaží změnit rozhodnutí, která ho dostala tam, kde je. Touží se vymanit z područí silnějších a stanout na své vysněné pozici. A ty spokojené překonávající další a další překážky s vírou v sebe sama bychom pomalu nespočítali na prstech jedné ruky.
V léčebnách jistě objevíte pár lidí mylně se pokládajících za Napoleona Bonaparte, za císařovnu Sissi nebo za Charlese Mansona. Jsou zcela přesvědčeni o svých činech, byť starých i pět set let. K své situaci se mohli dostat jakkoliv, neodsuzuji je, mohli projít svízelnými obdobími nebo se jen tak vidět v bytosti s jinou totožností. Ale kdybychom jim dali šanci alespoň chvíli žít v souladu se svými názory, zjistíme, že jsou šťastní. Oni v to věří. V sebe věří.
Ale za celý svět doufám, že toto nejsou jediné příklady osob jdoucích za svým přesvědčením, za vlastním vyznáním, i když možná ovlivněným programem své doby. Mám na mysli různá hnutí a sekty, se kterými je možno se ztotožnit.
Ale nechci se zabývat davy strženými proudem, ale těmi "vedlejšími". Nelační po místě na výsluní, jinak by se přidali. Věří sobě, svým názorům a řídí se vlastním srdcem a instinktem. Nemusí být hodní, dobří a šlechetní, o tom to není. Vlastně by se dalo říct, že se vše točí jen kolem sebevědomí. Být někým je snadné, ale prezentovat se tak? "Ne, děkuji." To bychom uslyšeli z úst nejen pedofilů, fetišistů a dalších pochybných existencí, ale i od "normálních" smrtelníků.
Být zastrašen předsudky možná není nejlepší start do života, otázkou však zůstává, kdo je šťastnější - ten, kdo se choulí za přetvářkou vytvořenou pro okolí; nebo ten, který je tím, v co věří? A blažený pocit ze sebe můžete mít klidně i na hranici. Co vy víte, třeba vás jednou prohlásí za světce...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Januli, 04.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
"Člověk je tím, v co věří."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­