ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Člověk a stroj

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2015 (podzim)
  • úvahový text zabývající se myšlenkou nastíněnou ve výchozím textu

Ano, určitě je pravda, že v dnešní době jsme stroji a technologií obklopeni více než kdy jindy v historii. Také si myslím, že časem bude lidstvo s technologií ještě více a více spjato, až nastane doba, kdy bude každodenní život bez ní úplně nepředstavitelný.

Na druhou stranu ale věřím, že život, jak ho známe dnes, nebyl ještě nikdy jednodušší. To je podle mého názoru jen díky strojům. Naše dnešní životní úroveň byla v minulosti výhradně záležitostí těch nejvyšších vrstev a dovolím si říci, že ani to ne.
Vezměme například v potaz už jenom to, že cestování do jiných světadílů je pouze otázkou několika hodin, maximálně dní!
Nebo třeba internet. V minulosti bylo skoro nemožné komunikovat s lidmi na druhé straně zeměkoule a dnes je to považováno skoro za standard.

Závislost na strojích. Myslím si, že mi dáte za pravdu, když řeknu, že stroje a vymoženosti dělají naše životy zároveň i pohodlnější. Toto je podle mě ale také jedna z nástrah a stinných stránek technologií - je totiž velmi jednoduché se na nich stát závislými! Bylo například prokázáno, že sociální sítě jsou navrženy schválně tak, aby se staly pro uživatele co nejvíce návykovými. Proto to chce, abychom s technologiemi zacházeli nadmíru opatrně a abychom my využívali stroje, a ne oni nás. Oni se musí přizpůsobit nám, nikoliv my jim!

Stroje jsou důležité pro náš vývoj a věřím, že jsou jediným způsobem, jak můžeme v budoucnu přežít. Je proto důležité, aby technologie padla do rukou lidí s dobrými a čistými úmysly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk a strojMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)