ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Člověk a příroda

Jestli se na svět díváte s otevřenýma očima, muselo vás někdy napadnout, co se s naším světem jednou stane. Zkusili jste si někdy představit, jak naše planeta vypadala před nějakými dvěma miliony lety? Na místě školy mohla třeba odpočívat rodinka pravěkých druhů opic, tam, kde je dnes školní hřiště, mohl být neprostupný prales, u kina se možná popásalo stádo zubrů a na ulici Míru byla past na mamuty.

Rozdíly jsou vidět stále více. Ale zajímá to někoho? Kolik je lidí, kteří třeba jen pomysleli na to, co jsme všechno za těch pár tisíc let dokázali zničit? Kolik zůstalo z divokých, neprostupných pralesů, rozlehlých stepí a horkých savan? Na jejich místech dnes stojí sídliště, vesničky, pole nebo velkoměsta. Příroda nám sice dala rozum, ale ne na to, abychom ho používali k vymýšlení nových způsobů, jak ji ničit a narušovat v ní rovnováhu!

Ale dnes jde každý člověk po penězích, po tom pomíjivém bohatství. Neustále se za něčím honíme a nemáme čas se zamyslet nad tím pravým smyslem života. Života, jenž nám nedal nikdo jiný než příroda. Není to, jak si mnozí myslí, naopak. A když my jsme nedali život žádné rostlině nebo zvířeti, jaké máme právo ho brát? Ano, každý potřebuje k životu jídlo, ale můžeme si brát více, než je nutné?

Pokud budeme nadále pokračovat stejně, může se stát, že jednou opravdu přijde obávaný konec. Mnoho vědců se snaží vyčíst to osudné datum z hvězd, mayského kalendáře nebo údajně zašifrovaných souborů čísel. Myslím si, že se snaží marně, ale člověk má neustále potřebu hledat odpovědi na neznámé tajemné otázky. Záhady jsou, byly a budou součástí našich životů. Podle mého názoru však konec jednou přijde, protože všechno, co má začátek, má i konec. Je do jisté míry na nás, na lidech, kdy přijde. Tak jak se rozhodnete vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Člověk a příroda ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk a přírodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)