ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Úspěšný člověk je v očích lidí oheň." (Aischylos)

Každý člověk si pod pojmem úspěšný přestaví něco jiného. Třeba to, když se podnikateli daří a vydělává nemalé peníze, za které si může koupit, co ho napadne, i když to vůbec nepotřebuje. Jiný si zase představí vědce, jenž vymyslel nový lék na dosud neléčitelnou nemoc nebo také obyčejného člověka, jenž je spokojený sám se sebou, se svou prací a rodinným životem, který vybudoval. Většina z nás si ale představí právě toho podnikatele.

Jednou mi jeden člověk řekl: "Za úspěch se platí." A měl pravdu. Lidé vidí jenom to, co je na povrchu - drahý vůz značky Aston Martin, vilu s bazénem, chatu na horách nebo třeba dům na Floridě, ale už nevidí a ani si neuvědomují, co to daného člověka stálo a že za všechno zaplatil jistou daň. Jak dlouho musel asi studovat a pracovat, aby se dostal tam, kam chtěl? Kolik úsilí ho to vše stálo? A jak hodně musel obětovat úspěchu svůj rodinný život, aby se stal úspěšným?
Lidé si rovněž často ze závisti myslí, že všichni bohatí lidé přišli k úspěchu nějakým nelegálním způsobem a vůbec si nepřipouštějí myšlenku, že se k bohatství mohli dopracovat i vlastní pílí, silnou vůlí a ctižádostí.

Domnívám se, že většina z nás, když vidí člověka vypadajícího movitě, si pravděpodobně řekne: Co já bych za to dal...
Ale proč chceme být na jejich místě? Jenom kvůli tomu, že mají dostatek financí? Mají sice peníze, ale mají to co my? Lásku, zázemí v rodině, její podporu a vyslechnutí v době, kdy je nám nejhůř? Materiální věci nemají takovou hodnotu jako ty nemateriální. Za ty si nezaplatíme, i kdybychom měli sebevíc peněz, protože ty nejde koupit někde na trhu.
Myslíme si, že takoví lidé mají vše, ale je tomu opravdu tak? A proto se ptám: Máme důvod závidět?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: M.alora, 06.06.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Úspěšný člověk je v očích lidí oheň." (Aischylos)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­