ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." (Albert Einstein)

Aby život stál za to, měli bychom si najít nějaký cíl nebo důvod pro co žít. Bez cíle by pomalu život neměl smysl. Ale co je tím smyslem a cílem života? Mým smyslem je být tu pro mého přítele tak, jako tu je on pro mě.

Když mému příteli není zrovna do smíchu, snažím se zjistit, co se přihodilo. Někdy to není lehké z něho dostat, protože to nechce řešit a rozebírat. Myslí si, že by mě tím zatěžoval. Ale je to můj přítel, zajímá mě, co ho trápí a jak bych mu mohla pomoci nebo jak zkusit přijít na vhodné řešení. A když už by se mi to nepovedlo, tak ho alespoň vyslechnout, aby věděl, že tu pro něho jsem, ať se děje cokoliv. Aby věděl, že mu budu naslouchat podporovat ho, jak to jen půjde.

Ovšem někdy to není lehké. Nejen kvůli tomu, že - jak sám říká - nechce otravovat, ale i protože mám kolikrát sama starostí a problémů nad hlavu. Ale musím si uvědomit, že je třeba na tom hůř jak já a že by ode mě nebylo hezké ho jen tak odbít. Neboť vím, že kdyby se nedělo něco vážného, že by se netvářil utrápeně a zamyšleně. Takže musím dát bokem svoje problémy a starosti, i když to občas jde velice těžko. Nesmí být na mě znát, že mě také něco trápí, když mu chci pomoci. Pokud by to na mě poznal, chtěl by své problémy odložit a vyslechnout mě a pomoci, k těm svým by se pak už nechtěl vrátit. Takhle ho vyslechnu, zkusím poradit či přijít na vhodné řešení a teprve když jsem si jistá, že je vše vyřešeno, svěřím se mu se svým trápením. Ale buď v plné míře, nebo jen z části, to podle toho, jestli jsem úplně vyřešili jeho problém, abych mu nepřidělávala další starosti.

Naše přátelství není jen o špatných dnech, kdy se přítel trápí a já ho držím nad vodou. Je i tom, že tu jsme jeden pro druhého i v dobrých chvílích, kdy si spolu užijeme plno legrace, zasmějeme se společně vtipům, jdeme spolu na hokej nebo prostě jen na procházku ven. Nebo když děláme blbosti a jen tak se zlobíme lechtáním.

Dobrý přítel, a to on je, je pro mě vším. Je pro mě celým životem. Kdyby se mě zeptal, co je pro mě důležitější, jestli on nebo můj život, odpověděla bych, že můj život, ale ať se nezlobí, protože ani neví, že můj život je on.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." (Albert Einstein)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)