ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Nedosažitelné je jenom to, o co se nepokusíme."

Každý z nás má své sny, představy, touhy i přání. Od těch nejskromnějších až po ty těžce dosažitelné.

Možná je nejtěžší se odhodlat, zkusit něco nového, neznámého a krůček po krůčku naplňovat to, o čem sníme. Mnohdy nás bohužel odradí už první neúspěch. Mnoho plánů skončí nedostatkem času, financí, ztrátou odvahy či trpělivosti, a někdy stačí, když nám někdo ublíží slovně. Je tolik důvodů, proč se nepokusit - nebo je to možná jednodušší než se pokusit.

Tak jako všichni ostatní, i já mám své cíle, kterých bych ráda dosáhla. Už teď vím, že ne vždy to bude jednoduché, a tak se co nejčastěji budu snažit připomínat větu, kterou vyslovil nedávno zesnulý Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple, člověk, který změnil pohled mnoha lidí na na počítače, mobilní telefony, hudbu... Kdyby se on a jemu podobní lidé nikdy nepokusili, nejspíš by dnes svět techniky nebyl tam, kde je. Ta věta zní: "Musíte v něco věřit: v instinkt, osud, život, karmu, cokoliv."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla K., 07.12.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Nedosažitelné je jenom to, o co se nepokusíme."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­