ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 140x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Lépe být smutný s láskou než veselý bez ní" (J.W.Goethe)

Zamysleme se nad tím, jak je láska v našem životě důležitá. Hlavně bez lásky by nebylo to opravdové štěstí, ale i to nešťastné zklamání, které každý z nás v životě alespoň jednou zažije. Jeden slavný spisovatel řekl velmi moudrou věku: "Lépe být smutný s láskou než veselý bez ní." Myslím si, že každý člověk na tomto světě touží po lásce. Goethe, žijící v 18. století, věděl, proč to říká. Zde nám dokazuje, že již v dávných dobách byla láska v každém srdci. Přesně tak je to i dnes. V dnešním uspěchaném životě se alespoň několikrát za svůj život někdo zamyslí nad tím, jak lásku kolem sebe velmi potřebuje. Sice láska s sebou nese i mnoho smutku, ovšem ten vždy přebolí a nikoli jen jedna osoba je nám schopna dát tolik lásky, kterou tak potřebujeme. Vždy se najde někdo další, kdo nás z té beznaděje a trápení vytáhne. A my mu to oplatíme tím, že mu také dáme kousek svého srdce a později pomůžeme my jemu, když to bude potřebovat. Od toho přátelství je a neobjede se také bez malého množství lásky. Ale když se zamyslím nad tím citátem, jak může být člověk bez lásky opravdu šťastný? Možná že to někdo nedává najevo a uzavírá se do sebe. Tím nám chce říci, že je k ostatním lidem, co se lásky týče, velmi chladný a nedostupný. Pak i veškeré snahy o lásku jsou bohužel zbytečné. Když někdo tvrdí, že je šťastný i bez lásky, určitě to nemyslí vážně. Nikdo nemůže být opravdu tak šťastný. Aby byl opravdu šťastný, potřebuje opravdovou lásku. Chápu, že když je člověk zklamaný z lásky, touží po volnosti a nechce mít žádné závazky a starosti. Ale postupem času zjistí a přijde na to sám, že stejně potřebuje někoho, komu může kousek svého srdce věnovat. Není správné se do sebe uzavírat a vše vzdávat. Každý musí bojovat za to, co chce a po čem touží. Tak přesně je to i s láskou. I když to jde lépe či hůře, musíme si jít za svými cíly a sny. Máme kolem sebe tolik lásky, že si to ani nepřipouštíme a hlavně si toho nevážíme. Měli bychom být rádi za každý kousek srdce, který je nám darován. Je velmi důležité mít kolem sebe lidi, na kterých nám záleží a víme, že se na ně můžeme kdykoliv spolehnout. Pak máme takový příjemný pocit z toho, že někomu trošku patříme a nejsme na tom světě tak sami. Největší problém nastává, když je láska neopětovaná. To je pak velmi smutné, moc to dokáže bolet, ale musíme se s tím vypořádat sami. Rovněž je špatné, když je láska neupřímná. To pak velmi špatně zapomínáme a stejně něco málo nám v našich srdcích zůstává. Každá láska, šťastná i nešťastná, má své klady i zápory. Ale stejně již zůstane navždy s námi. Ovšem naštěstí se vždy najde někdo, kdo nám zaplní srdce štěstím a upřímnou láskou. Hlavně nám pomáhá zapomenout na to neštěstí. Za to bychom měli být velmi vděční.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: moni, 31.03.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Lépe být smutný s láskou než veselý bez ní" (J.W.Goethe)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­