ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Chceš realizovat své sny? Probuď se!" (Rudyard Kipling)

Ano, tento citát je jeden z těch nejpravdivějších. Každý máme sny a chceme, aby se splnily. A každý ty sny má jiné. Někdo si přeje projít do deváté třídy, jiný sní o tom, že se stane milionářem.

Tento citát se dá nejlépe vysvětlit na lidech, kteří touží po kariéře, o slávě, uznání a obdivu.
Někdo by takového člověka mohl nazvat egoistou a jiný zas člověkem, který jde za svým srdce a který si chce splnit sny, i kdyby byly sebevíc náročné. Ovšem někdo další by si zase mohl myslet, jak má asi dosáhnou slávy, uznání a obdivu, když je rád, že vůbec uživí rodinu?

Je to tedy především o tom, jak hodně se člověk snaží a čeho všeho chce dosáhnout. Většinou záleží na tom, jak se člověk v mládí rozhodne. To je hlavní problém dnešní mládeže - místo přemýšlení nad tím, čeho chtějí v životě dosáhnout a co chtějí dokázat, se jejich myšlení spíše soustředí na to, jak proklouznout rodičům, aby mohli jít na diskotéku. Nejhorší na tom však je, že lidé, když jsou již starší a myslí rozumněji, si uvědomí chyby, které spáchali a které se už nedají napravit, a tak sní o svých dětech jako o úspěšných ředitelích firem, spisovatelích, politicích, sportovcích nebo doktorech... A potom - i přestože děti nechtějí - je nutí ke studiu a k výborným výsledků, ačkoliv to třeba není v jejich silách.

Co si o tom myslím? Hlavně to, že každý by se měl probudit, pokud chce něco dokázat, i kdyby to byla úplně nesmyslná věc, a měl by jít zas svým srdcem, které mu vždy ukáže tu správnou cestu.

A jak bych to řešila já osobně? Nejspíše bych mohla každému doporučit najít něco, co ho bude pohanět dál. Jako třeba najít v sobě touhu být nejlepší ze všech.

Tuto touhu mám v sobě i já a jako většina lidí toužím po kariéře, po tom, že si koupím dům s bazénem a nějaké drahé auto. V mém případě jde o kariéru advokátky, o nízkoenergetický nadčasově zařízený dům se zahradou a bazénem kousek od Prahy, v jehož garáži by stálo kupříkladu Posche 911 Turbo.
Ale to jsou pouze sny, které se rodí v mé neuvěřitelně velké fantazii. A proto, aby se ty to sny mohly stát skutečností, trávím dnes a denně hodiny nad učením. Někdy je to náročné a únavné, ale výsledky stojí za to.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gabriela Čermáková, 21.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Chceš realizovat své sny? Probuď se!" (Rudyard Kipling)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­