ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.45
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Čemukoliv se učíš, učíš se sám pro sebe." (Gaius Titus Petronius)

Myslíte si, že je tento citát pravdivý? Podle mého názoru se každý z nás denně učí nové věci, i když to jsou jen maličkosti. Vše, co umíme - jíst, psát, počítat nebo třeba hrát nějaký sport - jsme se naučili pro sebe, a ne pro někoho jiného.

Pomáhá nám s tím škola? Je fakt, že škola je k učení stvořená a učitelé nám jsou nápomocní, ale někdy se učíme věci, které nám jsou podle mého názoru k ničemu. Nicméně, většina látky, kterou ve škole probereme, nám bude v budoucnu prospěšná. Podle mého názoru je na škole dobré to, že nám učitelé nebo případně rodiče s učením pomáhají a nemusíme na vše přicházet sami. Jaký na to máte názor vy? Není nám škola nakonec docela užitečná?

Asi každému z nás se občas nechtělo do učení a naši rodiče nás k tomu stejně přesvědčili. Takové domlouvání mých rodičů ke mně skoro po každé doprovázela věta: "Učíš se to pro sebe, ne pro mě, já už to mám za sebou."
Uvědomuji si, že měli moji rodiče pravdu, a vždy když se mi do učení nechce, říkám si, že je to pro mě a budu to potřebovat, ale chuť do učení mi to popravdě stále moc nezvedá.

Mám za to, že čím jsme mladší, tím se nám učí lépe. Napadlo vás to někdy? Myslím si, že děti se naučí rychleji zacházet třeba s dotykovým telefonem než naši dědečkové a babičky. To ale neznamená, že se starší lidé nemohou nic nového naučit, hodně seniorů již používá třeba ty dotykové telefony, se kterými se museli naučit pracovat. Můj názor je, že nejvíce se toho naučíme jako malí - například chodit, jíst příborem nebo pít tak, abychom to nevylili všude jinde, než kam chceme.

Abych to nějak shrnula - myslím si, že učení je pro nás nezbytně nutné a vždy se učíme jen pro sebe, ačkoliv to tak někdy nemusí vypadat. Na učení nových věcí není podle mého názoru nikdy pozdě, ale musí se nám chtít, jinak je to k ničemu.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, kdybyste se nikdy nic nenaučili a ostatní dělali vše za vás? Překvapilo by vás, kdybyste takového člověka potkali? Myslíte si, že je učení důležité?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Insaneprincepsveternum, 26.04.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Čemukoliv se učíš, učíš se sám pro sebe." (Gaius Titus Petronius)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­