ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Čínské přísloví: "Neobávej se stárnutí těla, ale duše."

Co si budeme nalhávat, na vzhledu v dnešním světě záleží a všichni chtějí být krásní a úspěšní. Krásní lidé to mají a vždycky mít budou alespoň o kousek snazší.

Nemusíte se mnou souhlasit, ale podle mě nám více záleží na kráse fyzické než na té cennější, vnitřní. Chodíme na různé kosmetické úpravy, jen abychom byli co nejdokonalejší, ale na krásnou duši, krásný zevnějšek a nějaký ten intelekt zcela zapomínáme.
Častokrát se stává, že potkáme lidi, kteří na první pohled dobře vypadají, pak s nimi však promluvíme a zjistíme, že v hlavě nemají vážně nic a diskutovat se s nimi také nedá. Naopak si zase občas jistě řeknete, co že je to tamhle v rohu za šmudlu, ale po seznámení s dotyčným jste si s ním schopni povídat třeba i půl dne. A to díky jeho kráse uvnitř, jeho krásné duši...

Anebo trochu jinak. Všechno je to o naší hlavě, všechno ovlivňují naše myšlenky.
Například když mladá žena bude chodit na vyhlazení obličeje jenom proto, aby její obličej vypadal co nejmlaději, je jasné, že i přes všechny ty vylepšovače se bude čím dál více cítit staře. Když si ale šedesátiletá paní sebevědomě říká, jakou má skvělou postavu, jak skvělý je její obličej, bude se cítit fajn, mladě. I tady ta duše bude stále krásná a mladá.

Krásná duše, vzácná duše. Před dnešním zkaženým světem je těžké uchránit si alespoň kousek krásné duše. Je mnohem lehčí dojít si ke kadeřnici obarvit hlavu, než si říct, že i bez toho vypadáme hezky a že záleží hlavně na vnitřku. Chce to naši silnou vůli. Tužbu být dobří lidé. A ne zvenku, ale zevnitř.

Na otázku, která krása je hezčí a důležitější, si musí odpovědět každý sám. A je jen na nás, zda se rozhodneme pro rozvíjení fyzické krásy či té duševní...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika, 22.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čínské přísloví: "Neobávej se stárnutí těla, ale duše."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­