ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Čím je pro mě moje rodina? (2)

Už jste si někdy pokládali otázku, čím je pro vás vaše rodina? Já ano. Pro mě je rodina vším! Někdo, na koho se můžu v každém případě spolehnout nebo obrátit, když si s něčím nevím rady, a když jsem smutná, dokážou mě podržet a podpořit, ale snaží se i o to, aby mě rozveselili.

Prožívají se mnou i radost, když se mi něco povede. Jsou na mě zkrátka pyšní, dá se říct. I já na ně. Dokázali mě vychovat, ačkoliv to se mnou někdy neměli úplně jednoduché.

Bohužel jsou mezi námi i tací, kteří si ale své rodiny neváží a neuvědomují si, co pro ně jejich rodina vše dělá. Však co bychom bez rodiny dělali? Neměli bychom bez nich vlastně nic.

Ale ne vždycky jsou chvíle, kdy by nám nelezli na nervy. Občas to rodiče se starostmi o nás trochu přehání. Řekněme si na rovinu, kdo z nás to alespoň jednou nezažil? Většinou nás rodiče prudí, pokud si procházíme obdobím puberty. Všechno a všichni nás štvou. Potom jsme na rodiče ne zrovna dvakrát příjemní, i když oni to vlastně s námi myslí dobře. Později si to uvědomíme a litujeme toho, co jsme jim třeba řekli. Někteří si to uvědomí například až v dospělosti.

Z toho všeho plyne, abychom si vážili jak našich rodičů, tak i starostlivých prarodičů, protože oni tu s námi nebudou navěky, proto si jich musíme cenit, dokud je máme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza, 06.04.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je pro mě moje rodina? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­