ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Čím je mi kniha? (2)

OSNOVA:

I.a) Dva tábory
II.a) Můj názor
b) Vztah lidí ke knize
c) Zápory
III.a) Klady a nesmrtelnost

Lidé jsou rozděleni do dvou táborů. První skupina četla knihy asi jenom povinně ve škole a většinu volného času tráví před televizí. Naopak druhá část populace čte často a ráda, ale neopovrhuje ani televizí.

Přiznám se, že patřím do té druhé skupiny, protože si už nedokážu představit svůj život bez knížek. Zaženou nudu, zlepší náladu a dají se brát s sebou prakticky kamkoliv. Ale rozhodně to není moje jediná zábava a zájem.

Možná vás napadne otázka: Proč někteří lidé nečtou? Odpovědí je mnoho, patří k nim nedostatek času, lenost a neschopnost vybrat si správný žánr, který by čtenáře zaujal. Ale myslím si, že nejdůležitějším důvodem je špatný vztah k literatuře, který se utváří již v dětství. Záleží na rodičích, jestli dětem čtou, přihlásí je do městské knihovny nebo je obdarují tímto milým dárkem třeba k Vánocům. Tyto děti si pak většinou ke knihám vytvoří dobrý vztah a nezapomenou, že jsou věrní přátelé v dobrých i špatných obdobích našeho života.

Nabízí se také dotaz, jaké má kniha zápory? Samozřejmě, stejně jako u televizních programů, existují "ne příliš duchaplné příběhy", které se v mnohém podobají telenovelám. Záleží na čtenáři, jestli po nich sáhne, nebo se jim velkým obloukem vyhne. A malé děti by také neměly číst knížky, ve kterých se objevuje příliš mnoho násilí, aby si nemyslely, že tak je to správně.

Myslím si, že předmět této úvahy tu zůstane. Čtenáři zmínění v úvodu těžko zapomenou na přísloví: "Kniha - nejlepší přítel člověka" a vždy se k ní rádi vrátí. A co nám literatura přináší? Především zábavu, odpočinek, poučení, zamyšlení a pěkně strávené chvíle.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím je mi kniha? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)