ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 230x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěla být?

Ach jo, hlavou se mi honí tolik otázek, čím jen být, jakým být člověkem...? Ale ať už přemýšlím jak přemýšlím, nemohu kolem sebe v té prázdnotě, v tom neznámu světa dospělých nahmatat nic, co by mi pomohlo prodrat se životem a mít jasno v tom, čím bych chtěla být budoucnu i lidem přínosná. Jisté je ale to, že nyní máme před sebou čistý list, neposkvrněn jedinou kaňkou, který patří do tlustého svazku toužebných snů nás všech. A pouze my sami budeme autory svého životního díla.
Každý z vás má své představy o tom, jak budou vypadat jeho další kroky do života. Jistě, můžeme si přát stát se cestovateli nebo mít úspěšnou firmu a vydělávat spoustu peněz, a samozřejmě se nám to nemusí vyplnit, ale myslím si, že topit se v mincích a bankovkách není to jediné, co by nás na práci mělo bavit, ba naopak - svou práci bychom měli milovat, vyloudit upřímný úsměv, kdykoli je o ní řeč, a to nejen kvůli penězům.
Rozhodně by nám nemělo být jedno, na jakou školu jdeme. Tím bychom si nepomohli. Každý jsme individuální a jedinečný, máme své chyby a také každý v něčem vynikáme. Proto máme spoustu šancí, záleží na tom, zda je dokážeme včas chytit.
Mým snem kdysi bylo stát se hvězdářkou či archeoložkou. Lákalo mě totiž ono tajemno a dobrodružství prožité při těchto věcech, ale později mi určité změny v mém životě vnukly nápad stát se lékařkou, což mě drží dodnes. Ráda bych totiž pomáhala lidem a často i odvrátila ledové spáry smrti, sápající se po nemocné bytosti.
Jak už jsem však nastínila - buďme optimisty i realisty zároveň a snažme se jít za svým cílem, ne nadarmo je totiž stále živé přísloví "Trpělivost přináší růže".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěla být?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)