ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 206x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěla být a proč? (2)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Mé vysněné zaměstnání
II. Stať:a) Klady
b) Zápory
III. Závěr:a) Zhodnocení mých schopností pro tuto profesi


V letošním školním roce končím základní školu a začnu se připravovat na své budoucí povolání. Chystám se na Střední odbornou školu služeb s.r.o. Tato škola by mi měla poskytnout dostatečně odborné znalosti pro pracovníka v oblasti cestovního ruchu, jako je průvodce doma i v zahraničí, pracovník obchodního nebo ekonomického útvaru, provozní, recepční, podnikatel v ubytovacích službách, v peněžních ústavech, pojišťovnách nebo ve státní sféře. Nejraději bych byla místní zástupce někde na Korsice nebo Britských ostrovech a většinu času bych trávila odpovídáním na otázky a pomáháním účastníkům zájezdu v nesnázích.

Klady tohoto zaměstnání vidím v možnosti cestovat. Poznávat stále nové věci, nové kultury, lidi, umění a zvyklosti. Protože bych byla v přímém kontaktu s domorodci, naučila bych se i výrazy obecné, slangové nebo z určitého nářečí, což by se mi v České republice povedlo jen stěží. Tím rovnou navazuji na další výhodu – dostatek komunikace s lidmi. Všechny tyto klady jsou zároveň i skvělou průpravou na jinak zaměřené zaměstnání.

Dlouhou dobu jsem přemýšlela o záporech této profese a přišla jsme jen na jeden. A to, že většinu času bych musela trávit mimo domov, v neznámém prostředí. To s sebou nese i neustálé zvykání si na jiné klimatické podmínky, popřípadě i časový posun. Také si uvědomuji, že od takovéhoto zaměstnání se vyžadují určité jazykové schopnosti, které vyžadují náročnou přípravu. Těžko také mohu předpokládat, že toto povolání budu vykonávat až do starobního důchodu.

Já se považuji za člověka extrovertního, a proto potřebuji dostatek společnosti v zaměstnání, což mi tato práce přinese. Práce osamoceně, izolovaná od ostatních by mi nevyhovovala. Samotná příprava na tuto profesi prakticky probíhá už od čtvrté třídy, kdy jsem se začala učit anglický jazyk.

Z mého pohledu se mi práce delegátky jeví jako ideální možnost skloubit zábavu s prací.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blainotoline, 31.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěla být a proč? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­