ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 167x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěla být? (2)

"Tak co, Terezko, čím bys chtěla být?" "Už víš, kam půjdeš na školu?" Podobné otázky slýchám poslední dobou téměř každodenně, avšak odpověď na ně je pokaždé trochu jiná. Jinak bych odpovídala ve věku předškolním, jinak odpovídám teď.

Každý jistě v dětství snil o nějakém svém budoucím povolání. Jako malá jsem chtěla být nejen krasobruslařkou, nebo zpěvačkou, ale také doktorkou. Lékařkou jsem chtěla být nejspíše kvůli mým milovaným prarodičům, které zdraví stále více zrazuje. Později ale zjišťuji, že práce takové doktorky rozhodně není žádná "sranda". Nejenže bych musela vystudovat snad tu nejnáročnější vysokou školu, ale asi bych ani nezvládla mít v rukou něčí zdraví nebo dokonce život, ať už by se jednalo o nedonošené novorozeně, či staříka na "smrtelné posteli". Prostě bych to nezvládla.

Možností jak a kde pracovat je mnoho. Víte ale, co vlastně od práce očekáváte? Jde pouze o to vydělat si co nejvíce peněz? Ne, to rozhodně ne! Práce by měla člověka nějakým způsobem naplňovat, ne jen motivovat možností velkého výdělku. Záleží hlavně na náplni práce a možná i na prostředí, ve kterém dané povolání vykonáváme. Já o tom svém budoucím zaměření nemám ještě zcela jasno, neboť se nabízí spousta pracovních příležitostí, které mne svým způsobem zaujaly.

Už jsem byla pevně rozhodnutá pro zooložku, policistku, když vtom jsem najednou změnila svůj názor a tvrdila, že budu kadeřnicí, podnikatelkou, viděla jsem se i jako redaktorka, či webmaster...

Trvalo celkem dlouho, než jsem si uvědomila své schopnosti a zájmy. Mé názory se jaksi setkaly a daly dohromady a uvědomila jsem si, že mám jistý talent na cizí jazyky, a rozhodně by byla škoda toho nijak nevyužít. Chtěla bych tedy být překladatelkou, tlumočnicí, či lektorkou angličtiny, nebo učitelkou na základní či střední škole. Myslím, že je to pro mne vhodná volba.

Doba, kdy budu muset být pevně rozhodnutá o svém povolání, se nebezpečně blíží, možná už i nastala a já tedy zvolím raději školu bez konkrétního zaměření, tedy gymnázium. Doufám ale, že moje odpověď na otázku "Čím bys chtěla být?" bude brzy naprosto jasná a také doufám, že si tu odpověď po letech nerozmyslím, protože to už bude pozdě...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vcelkaterka, 04.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěla být? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­