ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 340x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěl být?

Každý už určitě někdy slyšel tu poznámku typu: Co z tebe bude?
Je pravda, že většinou je to myšleno jako pesimistický pohled do budoucnosti, ale zkusme se na to podívat bez ironie, vezměme tento povzdech jako vážně míněnou otázku.
Už dlouho vím, že čas nelze zastavit a školu a spolužáky tu nebudu mít věčně. A co potom budu dělat?
Asi každý by chtěl ve svém životě něčeho dosáhnout nebo něco dokázat. Dá se říci, že většina lidí už něco dokázala, něčeho dosáhla, ale otázkou je, jestli jim to stačí, či zda mají tendenci se zlepšovat, zdokonalovat apod. Typickým příkladem jsou slavní sportovci, kteří si většinou kladli cíle již od svého útlého dětství. Tito lidé chtěli být alespoň trochu podobní svému idolu, pro danou věc udělali vše, co šlo, měli z toho radost a bavilo je to. Pak také mohli slavit úspěchy a být sami se sebou spokojeni.
Je mi čtrnáct a každý by si v tomto věku měl udělat nějaké své představy o tom, jak budou vypadat jeho další kroky do života. Já jsem již od dětství chtěl být hokejistou a pevně si za svým snem stojím. Teď už ale pomalu chápu, že umím i jiné věci. Baví mě vytvářet technické výkresy, rád pracuji s počítačem. Jistě, můžeme si přát stát se cestovateli nebo mít úspěšnou firmu a vydělávat spoustu peněz. Samozřejmě se nám to nemusí vyplnit, ale myslím si, že topit se v mincích a bankovkách není to jediné, co by nás na práci mělo bavit, ba naopak - svou práci bychom měli alespoň trochu milovat, vyloudit upřímný úsměv, kdykoli je o ní řeč, a to nejen kvůli penězům.
Rozhodně by nám nemělo být jedno, na jakou školu jdeme. Měli bychom o tom alespoň trochu zapřemýšlet. Každý z nás je individuální a jedinečný, všichni máme své chyby a také v něčem vynikáme. Proto máme spoustu šancí, záleží na tom, zda je dokážeme včas využít. Tak proč bych měl dělat práci, která by mě vůbec nebavila?A proto jsem rozhodl zkusit studovat na Vyšší odborné a střední průmyslové škole ve Strakonicích.
Pro některé lidi je důležitá podpora rodiny. Je třeba,aby vás rodiče poslouchali a vnímali to, co se vám líbí nebo jakých úspěchů chcete dosáhnout. Mí rodiče nikdy nechtěli, abych byl tím, čím sám být nechci. Chtěl bych moc svých cílů dosáhnout, protože to jsou momentálně nejdůležitější přáni, která bych si chtěl splnit. I když : Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, a vždycky se vám může ještě nějaký kamínek připlést do cesty.
Jak už jsem však nastínil - buďme optimisty i realisty zároveň a snažme se jít za svým cílem, ne nadarmo je totiž stále živé přísloví "Trpělivost přináší růže".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcel, 31.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěl být?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­