ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 380x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěl být a proč?


OSNOVA:

I. Úvod:a) Dětský sen
II. Stať:a) Výběr povolání
b) Podrobně o povolání
III. Závěr:a) Dosáhnutí cíle


Už když jsem byl malý, tak jsem měl sen, čím bych chtěl být. Ale teď, když už jsem starší, tak se sen pomalu vytrácí. Zjistil jsem, že to asi pro mě nebude to pravé povolání.
Baví mě práce se dřevem. Myslím si, že mi to i celkem jde. Truhlařina je v celku dobrá i užitečná práce.
Dřevo, hřebíky, kladivo - to jsou základní pojmy s povoláním truhlář. Ale truhlařina je i více než jen sbití dvou prken dohromady. A dnes se navíc používá i jiných nástrojů a materiálu než dříve. Zkrátka řečeno truhlář vyrábí podle výkresů nábytek, průmyslově a stavebně-truhlářské výrobky ze dřeva. Truhlář provádí práce v dílně nebo na stavbách. Vyrábí díly pro nábytek nebo pro stavbu (jako polotovary nebo finální výrobky), které mohou být různě složité. Z různých dílů pak sestavuje skříně, okna, dveře, rámy apod. Díly spojuje pomocí lepidel, vrtů, hřebíků nebo kolíků. Při montáži postupuje podle výkresů. Montáž stavebně-truhlářských výrobků provádí truhlář na stavbách. V závislosti na velikosti podniku, ve kterém truhlář pracuje, vyrábí v malých nebo velkých sériích, případně jsou některé věci dělány na míru. Truhlář nevyrábí jen nové, provádí i opravy a rekonstrukce všech druhů výrobků.
Já bych moc chtěl svého jediného cíle dosáhnout, protože žádný jiný cíl snad ani nemám. Tak doufám, že svého cíle dosáhnu a to přeji i všem ostatním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Venyk, 05.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěl být a proč?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­