ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 86x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěl být a proč? (2)

Kdo by v dětství nechtěl být kosmonautem, doktorem nebo policistou? Já jsem nebyl žádná výjimka a "přelétával" jsem od jednoho k druhému. Teď je mi čtrnáct let. Myslím, že každý by si v tomto věku měl stanovit alespoň nějaké cíle a za nimi si jít. Čím rychleji se blíží konec osmé třídy, tím více přemýšlím o tom, na jakou školu půjdu a co chci vlastně v budoucnu dělat. V dětství bylo jedním z mých velkých snů povolání archeologa. Ale je právě toto zaměstnání tím pravým?

Archeolog. Co vše si představíte pod tímto slovem? Já v dálce spatřím egyptské pyramidy zalité v záři zapadajícího slunce, starodávná indiánská města a nejrůznější nástroje našich předků. Bohužel, opak je pravdou. Celé dny musíte sedět v knihách, čistit a fotografovat nejrůznější předměty, katalogizovat a tak podobně. Představa o archeologii jako o dobrodružné výpravě Indiana Jonese se tedy pomalu hroutí. Na druhou stranu mě historie, fotografování a práce s počítačem vždy bavila. Manuální činnost mi taky není zrovna proti srsti a cestování po světě spojené s vykopáváním naší historie mě velice láká.

I když povolání archeologa přináší také zápory, mně to nevadí. A jelikož jsem žádný jiný tolik vysněný cíl nikdy neměl, doufám, že se mi jednou splní...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stín tmy, 15.10.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěl být a proč? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­