ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.81
Hodnoceno: 222x Prosím, ohodnoť práci

Cesta k obzoru!

Čas ve třídě běží. Den za dnem ubíhá, list za listem z učebnice je probrán a prázdniny za prázdninami míjejí. A každým tím dnem a prázdninami se blížíme ke konci svého dětství. Projdeme všemi ročníky své školy rychleji nebo pomaleji, a s našim odchodem zmizí ze školy ovzduší, které je v každé třídě jiné a vytváří se od prvního až do posledního roku. Zmizí tradice naší třídy, zmizí všechny veselé i smutné příběhy, které se za tu řadu let ve třídě přihodily. Vymřou zvyky třídy, přezdívky učitelů budou zapomenuty.
A až se jednoho roku rozvoní třída obvyklým poprázdninovým zápachem, zasednou do naší třídy, kde tolik bylo prožito, jiní, už ne my, zase dobří a špatní. Udiví je odřené desky lavic po svých předchůdcích.
Ze všeho bude mluvit tajemná řeč o příhodách prchlých a bouřlivých našich let, ale nový žáci nemohou té řeči rozumět. Pro ně zde začíná nová řada nových příběhů.
A zatím co tam ve staré třídě s jiným obsazením začnou rozmotávat nitky nových událostí, my půjdeme do života a vyspějeme v muže a ženy. V silné i slabé poctivé i nepoctivé. Naše jednání nebude už dětské, ale přesto bude mít pečeť toho, jací jsme byly v našich mladých letech.
Z několika z nás se stanou slavní a užiteční, jiní svůj život prožijí bezúspěšně a prázdně, stanou se průměrnými lidmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Neo, 27.08.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta k obzoru!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­