ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Český student v zahraničí

Je třeba jet studovat do zahraničí? Proč by nestačilo zůstat doma a studovat v Česku? Na tyhle otázky je třeba si odpovědět, pokud nás něco vyzývá odjet na studia dál než do Česka.

Samozřejmě, pokud celý svůj život studujeme v naší rodné zemi, neznamená to, že by nám to nestačilo. Ale pakliže se rozhodneme vycestovat někam dál, je jisté, že nás to velice obohatí, a taková hodnota se nedá načerpat z toho, že pojedeme do zahraničí jen na chvíli, například na dovolenou. K tomu, abychom zemi, která je pro nás cizí, alespoň trochu poznali a něco nám to dalo, je nezbytné se v ní zdržet po několik měsíců či lépe po několik let.

Proč studenti jezdí studovat do zahraničí?
Může to být touha poznat nový "svět", jinou kulturu, než na jakou jsme celý svůj život zvyklí a je pro nás těžké si představit, že někdo jiný na druhém konci světa má zcela jiné zvyky, životní priority a také úplné odlišné starosti a problémy.

Jedním z těch hlavních důvodů může být potřeba naučit se či zdokonalit si cizí jazyk, proto hodně českých studentů jezdí za studiem do Anglie, neboť se chtějí naučit dobře anglicky a myslí si, že je pro jejich život nezbytné ovládat cizí jazyk, respektive angličtinu.

Určitě existuje mnoho dalších příčin a důvodů, proč tolik Čechů studuje v zahraničí. Pro někoho je systém českého školství nezáživný a myslí si, že v zahraničí je to lepší. A najdou se rovněž studenti, kteří chtějí prostě "vypadnout" někam daleko. Někteří třeba hledají vhodnou zemi pro jejich budoucí život, jelikož nechtějí zůstat v České republice.

Avšak určitě pro všechny, kteří by rádi studovali v zahraničí, je to důležité pro jejich budoucnost - jak pro osobní rozvoj, tak pro to, aby si našli lepší zaměstnání.

Dle mého názoru by každý ve svém životě měl na nějakou dobu odcestovat do zahraničí, nejlépe dokud je ještě poměrné mladý. Proto mi přijde spojení studia s pobytem u cizí rodiny jako nejvhodnější způsob, jak se vžít do života jiné kultury. Díky této zkušenosti je teprve možné zjistit, jak si tady vlastně v Česku žijeme a přijít na to, co je jinde lepší či horší a jak se ve světě mají věci jinak.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin Mikeska, 06.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Český student v zahraničíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­