ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.04
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Češi si neváží ženské práce

Ženy mají stejně dobrou kvalifikaci jako muži, ale za své dovednosti stejně oceněny nejsou. V důsledku toho ženy vydělávají méně než muži. Jak velké jsou tyto propasti?

Když porovnáme mzdové rozdíly v evropských zemích, suverénně vedou Češi. Ženy u nás mají plat v průměru o 26 % menší než muži. Dokonce i u našich slovenských sousedů tento rozdíl činí "jen" 20 %.

Abychom našli země, kde je tento rozdíl na přijatelnější úrovni, musíme se přesunout na jih Evropy. Například ve Slovinsku tento rozdíl činí 11 %. Nejmenší rozdíl mezi platy mužů a žen nalezneme v Itálii, kde Italové pobírají plat v průměru o 6 % větší než Italky.

Rozdíly v platech mužů a žen jsou jedním z projevů diskriminace a nerovnosti na trhu práce, která se obrací především proti ženám. I když se platové rozdíly pomalu snižují, v budoucnu nejspíš nikdy nenastane situace, kdy žena dostane plat ve stejné výši jako muž.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ancushe, 29.06.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Češi si neváží ženské práceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­