ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 273x Prosím, ohodnoť práci

Čeho chci v životě dosáhnout?

Už od malička je nám vštěpován kladný vztah k rytířům a princům s ušlechtilými cíly, jsme ponaučováni o správnosti jejich jednání a jsme také nuceni se s odmítavým pohledem odvracet od jejich protivníků. Když trošku vyrosteme, prince a rytíře vyměníme za vojevůdce a politiky, ale náš postoj vůči nim zůstává stejný. Čas plyne dál a my stojíme před důležitým rozhodnutím, po jaké cestě se vydáme. Tomu, kdo se vydá po cestě princů, bude v mysli stále spávat myšlenka na druhou volbu, kterou zamítl. Stejně tak toho, který se rozhodne jít cestou loupeživých rytířů, bude trápit pocit, zda se tenkrát rozhodl správně. A nám ostatním nezbyde nic jiného než jít lesem, než se potloukat přes pole a louky, než zakopávat o pařezy a vyhýbat se stromům. Stále zůstaneme někde mezi cestou dobra a zla. Nikdy se neuchýlíme ani k jedné z nich. Je ale naším cílem připojit se k některé?
Naším údělem je neustále kolísat mezi dvěma směry, mezi dvěmi možnostmi, mezi dvěma rozhodnutími. Naším štěstím není ani vystoupit na nebesa a ani se propadnout do pekla. Co je tedy naším cílem? Myslím, že je to využití času, který nám byl dán, využití každičké vteřiny k tomu, abychom byli šťastní. Každý procházíme životem s jinými názory, s jinými cíly, s jinou myšlenkou, ale všechny nás něco pojí dohromady. A tím spojovadlem je právě ta kolísavost, která nás neustále provází. Ať už se rozhodneme pro cokoliv, vždy tu bude něco, co nás bude táhnout na druhou stranu. Vždycky.
Pokud se tedy někdo zeptá, čeho chci v životě dosáhnout, odpovím, že chci využít každou, každičkou vteřinu k tomu, abych byla šťastná, jak to jen půjde.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: m.z, 27.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čeho chci v životě dosáhnout?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­