ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Čas (3)

Čas - když se zamyslíme, zjistíme, že se jedná o velmi rozsáhlé téma. Čas představuje něco zvláštního a dá se špatně popsat.
Každý si ten "svůj" čas představuje trošku jinak než ostatní. Je to jako řeka, která teče a nikdy se nezastaví, je jako vesmír, který nikde nekončí. Plyne stále stejně rychle, i když se nám to někdy nezdá.

Když se na něco těšíme (třeba na nějaký den), čas ubíhá do té doby pomalu, ale potom to hezké uplyne velmi rychle. Naopak pokud se nějaké události obáváme a netěšíme se na ni, čas najednou běží strašně rychle a pak se nám navíc zdá, že ona hrozná věc trvá příliš dlouho.
Ve skutečnosti tomu ovšem tak není. Někdy nám přijde, že si čas dělá, co chce a zpomaluje se nebo zrychluje. Proto se nesmíme bát událostí, které nastanou a užívat si tu dobu, než se stanou skutečností.

Každý má na život svůj čas a záleží na něm, jak ho využije. Podle mě by se jím nemělo moc plýtvat a člověk by měl využít a užít si každé vteřiny na tomto světě.
Z toho plyne, že čas je velmi zvláštní "věc", a každý ho vidí z jiného pohledu než ostatní. Všichni si užíváme toho svého, v němž jíme, spíme, podnikáme různé výpravy a vůbec při kterém se těšíme ze života. Každý má svou vlastní rychlost a styl života, při kterém plyne čas, který se nikdy nevrátí ani nezopakuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička K., 07.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čas (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­