ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 118x Prosím, ohodnoť práci

Čas (2)


OSNOVA:

I. Úvod:a) Představení času
II. Stať:a) Když přijdeme na svět
b) Hodiny a jejich vlastnost
c) Písečné pláže
III. Závěr:a) Nesmrtelnost času


Čas. Co to vlasně vůbec je? Je to jen takový malý neviditelný mužíček, který v nás přežívá? Nebo už jen známý přítel a nepřítel, který nemá nic připraveno na další den. Chodí po světě, čeká, koná důležité věci nebo naopak dělá hlavně věci nepodstatné. V každém z nás je. Je a bude dál.

Začalo to už dříve. Naše maminky na nás dlouho čekaly, než jsme přišli my děti na svět. Každým dnem jsme byli lepší. Jak dlouho nám trvalo, než jsme se naučili prvním krůčkům a povídat každému své první slůvka? Čas. Kolik času strávíme každý den ve škole, abychom se dozvěděli mnoho důležitých a pro nás potřebných věcí?

Další možností, jak si já vybavuji čas, je velký kruh, ve ktrém jsou čísla. Ano, jsou to hodiny. Jak bychom jinak poznali čas, o který přicházíme nebo plně využíváme? Hodiny nám toho umožní mnoho. Díky nim můžeme vidět, ale stejně tak dobře i slyšet čas. Vidět, jak dvě ručičky běhají každým dnem stále dokola. Vteřinová ručička stačí tak rychle přeběhnout, že si ji málokdy všimneme. Čas utíká. Sekunda, minuta, hodina, den, týden, měsíc, rok a další a pořád má v tom prsty čas. Čas, který si dělá, co ho zrovna napadne. Utíká den a podobně, možná ještě rychleji utíká noc.

Čas? Kde se jen nachází? Podle přesýpacích hodin to poznáme velmi snadno. Písek? Písečné pláže jsou pusté a jediné, co se tam nachází, je ztracený čas. Někdy v budoucnu se tu možná objeví i lidé.

A co čas v nás? Celý život je o čase. Je pro nás stejně důležitý jako srdce. I to řídí čas. Srdce tluče jako hodiny. Ale co když se zastaví? Nastane smrt a srdce přestane bít, zato čas - ten půjde dál.
Čas je nesmrtelný a hlavně věčný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Májulka, 08.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čas (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­