ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 276x Prosím, ohodnoť práci

Budoucnost

Každý člověk si představuje svou budoucnost jinak. Někdo touží po rodinném domě a velké rodině, jiní zas po kariéře nebo po cestě kolem světa. Tak či tak, nikdo předem neví, co ho vlastně čeká. A to je vlastně dobře. Už odjakživa se člověk pokouší dozvědět, co se stane za týden, co za měsíc a co za 20 let. Čteme horoskopy, chodíme za věštkyněmi, o Vánocích pouštíme lodičky, ale opravdu chceme vědět, co bude dál?

Lidé si představují svou budoucnost jako něco tajemného a krásného, sní o různých věcech a představují si, jaké možnosti jim život může přinést. Všichni mají svůj imaginární svět, kam občas každý z nás utíká. Stačí jeden nešťastný den a už se odebíráme do říše představ typu: "Jednou to bude lepší." Ale co kdybychom všechno znali a věděli, že náš krásný vysněný dům nikdy nebude, ani že nikdy nebudeme těmi slavnými zpěváky s miliony fanoušků. Asi bychom se brzo unudili a život by byl tak nějak zvláštní, nemyslím si, že jednoduší, jak někteří lidé tvrdí.

Když se nad tím zamyslím, budoucnost v mém životě zabírá opravdu velké místo. Znát, jestli se mi mé sny splní a budu mít vše, po čem toužím, je vlastně zbytečné a nesmyslné. O člověku nejvíce vypovídá to, co je schopen pro svou budoucnost udělat. A vědět to, že nemohu budoucnost ovlivnit, by pro mě bylo asi mírně depresivní. Protože ať je budoucnost jakákoliv, snít o ní je skoro stejně krásné, jako když to opravdu zažijeme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: , 02.05.2012

   
­­­­

Slohová práce Budoucnost ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BudoucnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­