ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (5)

Jedno známé pořekadlo sice říká, že kniha je nejlepší přítel člověka, ale zvláště mladí lidé už dnes většinou tráví čas jiným způsobem než čtením. Rádi například sledují televizi nebo hrají počítačové hry a už si nenajdou čas na to, aby se s knihou v ruce ponořili do různých fascinujících příběhů. Zastaví tento trend fakt, že i ke čtení knih dnes můžeme využívat moderní technologie? Bohužel se domnívám, že nejspíše ne.

Jistě, čtečka knih může být lákavější než klasická kniha, protože toto zařízení dokáže pojmout velké množství knih, z nichž si můžeme vybrat tu, na kterou mám právě náladu. Také si čtečku můžeme pohodlně vzít, kamkoliv chceme. Pokud knížku nedočteme a chceme se k ní vrátit později, čtečka nám nahradí i klasické záložky do knih, protože knížky se otevřou na straně, kde jsme při čtení skončili.

Myslím si ale, že čtečku knih si pořídí pouze ten, kdo měl vztah ke čtení i před tím, než se o tomto vynálezu doslechl. Čtečka knih není úplně levná záležitost a pochybuji, že někdo, kdo v životě přečetl maximálně povinnou četbu, bude chtít investovat do tohoto zařízení. Čtení pomocí čtečky sice může být v něčem pohodlnější, ale pořád si musíme najít čas na to, abychom knihu ve čtečce otevřeli a její příběh si přečetli. To za nás čtečka knih neudělá.

Předpokládám, že pro mladé lidi budou přitažlivější audio knihy, které si mohou poslechnout se sluchátky na uších, což se podobá tak oblíbenému poslouchání hudby nebo sledování filmů.

Čtečka knih je sice užitečný vynález, jenž nám čtení knih usnadní, ale i přesto se dá předpokládat, že nezpůsobí revoluci v počtu knih, které naše generace přečte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Efča, 07.05.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­