ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (4)

Někdo považuje elektronickou čtečku knih za úplnou či minimálně částečnou náhradu knih papírových. V době překotného vývoje moderních technologií se taková novinka může stát opravdovým průlomem.

Pro starší generace zůstane knížka knížkou, ale co pro stejně staré či mladší čtenáře, než jsem já? Budeme číst více díky pokroku technologie?

Čtečka knih, výborná náhrada za těžké knihy, v sobě dokáže zahrnout nespočet různých děl naráz. Ovšem není to jen jediná z výhod. Co třeba šetření financí? Některé z knížek se dají stáhnout z internetu zadarmo či za zlomek ceny, než bychom za jejich papírovou verzi museli zaplatit v obchodě.

Nemyslím si, že čtečka ovlivní zvýšení počtu čtenářů naší generace. V dnešní době málokdo z mladších lidí čte. Co je důvodem? Internet. Zde najdeme spoustu výpisků a rozborů knih, takže ani často nemáme důvod knihy v jakékoliv podobě otevírat. A se ztrátou zájmu o četbu přibývá problém se slovní zásobou nebo s pravopisem.

Pouze menšina z nás si nějakou tu knihu přeci jen přečte celou, důvodem může být nadšení nebo také zaujmutí.

Myslím si tedy, že moje generace nebude více čist díky moderním technologiím, jakou je právě čtečka, jelikož internet se stal nedílnou součástí našeho života, proto právě pokrok ve formě čteček nezvýší počet zájemců o čtení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Simona, 08.04.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­