ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.42
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (2)

Čtečka knih. Vážně si lidé myslí, že s placatou krabičkou, kde bude Máj od Karla Hynka Máchy, se bude číst ve větším měřítku, než je zvyklé u naší generace, do které vkládáme budoucnost? Opravdu si myslíte, že patnáctiletý teenager zahodí cigarety a alkohol, a místo počítače a televize se vrhne na čtení knih, a to jen díky nějaké čtečce knih?

Ten problém nevyřeší ani milion takových zařízení. Ke čtení knih se má dítě vést od první třídy. Moje maminka i babička četly rády knihy již od útlého věku. Neznaly počítač, alkohol a cigarety byly tabu, v televizi běžel jen jeden nezáživný program, na který se nikdo nechtěl dívat. Ale nebyl to důsledek těchto faktorů, které jsem vyjmenoval. Byla to výchova od raného dětství, kdy se dětem vnucovalo čtení knih. Ještě před třiceti lety si děti zalezly s baterkou pod peřinu a v noci dočítali Dvacet tisíc mil pod mořem od Julese Verna. Nyní? Zaprášené knihovničky, kde leží knihy a nikdo si jich nevšimne. Ale není to chyba dětí, je to chyba rodičů!

Hraní si na vojáky, stavění bunkrů nebo sbírání čerstvých třešní. Toto je minulost. Číst knihy si budou jen zarytí vlastenci tohoto krásného koníčku. Naše generace je zmanipulovaná a opravdu si myslím, že placatá krabička z nich vášnivé čtenáře neudělá. Tento problém se měl vyřešit již dříve. Nebo se mýlím a čtečka knih přivede revoluci ve čtení?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Jícha, 28.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bude moje generace číst více, když bude mít čtečku knih? (2)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­