ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Bohatství člověka nepotěší a starostem neuleví

Pro každého člověka pojem bohatství znamená něco jiného. Pro jednoho je to mnoho peněz, pro druhého zase velká milující rodina a pro někoho dalšího to může představovat třeba krávu nebo velblouda. Ale co to bohatství vlastně doopravdy je a jak moc je pro člověka důležité?

Představme si například studenta, který celý večer sedí u stolu a při světle lampy rýsuje, počítá, přeměřuje, učí se a druhý den ráno vstává, jde do školy a při zkoušení se modlí a doufá, že to všechno přes noc nezapomněl. Myslíte, že v tu chvíli jsou pro něj důležité peníze, jež mu cinkají v kapse? Nebo snad telefon, který neposlušně vibruje v druhé? Není v tu chvíli pro něj náhodou největším jměním jeho chytrý mozek a naučené znalosti?

Po nahlédnutí do studentského života se nám nabízí otázka, zda je opravdu faktem, že bohatství starostem neuleví? Dle mého názoru studentovi v okamžiku zkoušení bystrý mozek opravdu pomůže a dost uleví.
Takže nakolik je tento výrok trefný a výstižný?

Je pravdou, že pokud má člověk nějaké starosti a problémy, tak ho většinou ani movitý, ani nemovitý majetek moc nepotěší. Ale co rodina? Co kamarádi nebo známí? Nedají se taky považovat ze velké bohatství člověka, které však mnohdy dokáže opravdu potěšit?

Jedno je jisté: co člověk to názor. Co je pro jednoho nesmírně důležité, pro druhého může být nicotné a nepotřebné, a stanovit mezi tím hranice je opravdu velmi nelehký úkol.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivanna H., 11.04.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bohatství člověka nepotěší a starostem neulevíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­