ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.66
Hodnoceno: 327x Prosím, ohodnoť práci

Bezdomovci

OSNOVA:

I. Veden k bezdomovectví
II. Z normálního člověka bezdomovec
III. Jejich starosti
IV. Bezdomovci a lidi kolem


Bezdomovcem se člověk stane mnoha způsoby, ale vždy jsou to nějaké problémy. Třeba že v dětství se o něho rodiče dostatečně nestarají, zameškává školu a pak nemá žádné vzdělání, nechodí do práce a pokud se zavčas nevzpamatuje, tak je z něho bezdomovec.

Nebo to také může být obyčejný člověk, který má manželku, děti, práci, kamarády, prostě všechno. Po čase bude mít nějaké problémy a on je nebude umět řešit, a tak začne pít, aby se problémů zbavil, ale najednou zjistí, že se problémů nezbavil, ale že se jich tam navršilo ještě víc, a to už vůbec nezvládá a začíná pít čím dál víc. A už je tam! V práci ho vyhodí, manželka se s ním rozvede a o všechno přijde. Bydlí sám v bytě, který mu za chvíli vezmou, protože ho nemá z čeho platit, najednou je na ulici a je z něho doslova bezdomovec.

Ve mně vyvolává pojem bezdomovectví to, že to má spíše špatné následky. Člověk, jenž se stane bezdomovcem, je většinou alkoholik, feťák a podobně. Myslí si, že pro něj jsou největší prioritou alkohol a drogy. Ten člověk pak smrdí, neboť se nemá kde vykoupat a spí tam, kde si ustele, většinou někde, kde moc nefouká a není tam největší zima. Jediné jeho starosti jsou, kde sežene peníze na trochu jídla na kusovku a krabicové víno.

Lidé, kteří se stanou bezdomovci, většinou nejsou zlí, ale spíš bezradní. Ostatní lidé se většinou s bezdomovci moc nebaví hlavně kvůli hygienickým důvodům anebo si myslí, že bezdomovci jsou něco méně. Ale i bezdomovci jsou lidi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: k.uli, 20.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BezdomovciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­