ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 344x Prosím, ohodnoť práci

Bezdomovci

OSNOVA:

I. Veden k bezdomovectví
II. Z normálního člověka bezdomovec
III. Jejich starosti
IV. Bezdomovci a lidi kolem


Bezdomovcem se člověk stane mnoha způsoby, ale vždy jsou to nějaké problémy. Třeba že v dětství se o něho rodiče dostatečně nestarají, zameškává školu a pak nemá žádné vzdělání, nechodí do práce a pokud se zavčas nevzpamatuje, tak je z něho bezdomovec.

Nebo to také může být obyčejný člověk, který má manželku, děti, práci, kamarády, prostě všechno. Po čase bude mít nějaké problémy a on je nebude umět řešit, a tak začne pít, aby se problémů zbavil, ale najednou zjistí, že se problémů nezbavil, ale že se jich tam navršilo ještě víc, a to už vůbec nezvládá a začíná pít čím dál víc. A už je tam! V práci ho vyhodí, manželka se s ním rozvede a o všechno přijde. Bydlí sám v bytě, který mu za chvíli vezmou, protože ho nemá z čeho platit, najednou je na ulici a je z něho doslova bezdomovec.

Ve mně vyvolává pojem bezdomovectví to, že to má spíše špatné následky. Člověk, jenž se stane bezdomovcem, je většinou alkoholik, feťák a podobně. Myslí si, že pro něj jsou největší prioritou alkohol a drogy. Ten člověk pak smrdí, neboť se nemá kde vykoupat a spí tam, kde si ustele, většinou někde, kde moc nefouká a není tam největší zima. Jediné jeho starosti jsou, kde sežene peníze na trochu jídla na kusovku a krabicové víno.

Lidé, kteří se stanou bezdomovci, většinou nejsou zlí, ale spíš bezradní. Ostatní lidé se většinou s bezdomovci moc nebaví hlavně kvůli hygienickým důvodům anebo si myslí, že bezdomovci jsou něco méně. Ale i bezdomovci jsou lidi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BezdomovciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)