ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Bezdětná partnerství

Když si všichni představujeme rodinu, pravděpodobně přemýšlíme o té naší či o typické rodině jako z nějakého laciného amerického seriálu nebo show: maminka, tatínek a dvě až tři děti, anebo jen jedináček. Je ale nutné mít děti na to, abychom byli šťastní? To se nejdříve musíme podívat kousek za sebe do historie.

Dříve bylo v každé chalupě naskládáno minimálně pět dítek s tím, že některé z nich se pravděpodobně nedožije ani svých osmnácti let. Tolik dětí znamenalo další hadové krky, ale zato dalšího pracovníka na poli či v obchodování, sklárnách atd. V minulosti by tedy neexistovala rodina bez dětí. Ale co dnes? Musí to tak být i v dnešní době?

Některé páry již v dnešní době děti nemají. I když se to dnes označuje za další "trend" či "moderní záležitost", tak má každý takový pár svoji příčinu. Existují desítky důvodů, proč si pár dítě nepořídil. Ať už je to kvůli neplodnosti ženy, špatné rodinné zkušenosti nebo třeba z důvodu právních překážek u homosexuálních párů... Nesmíme ani opomínat dobrovolně bezdětná partnerství. Každopádně bychom nikdy neměli za ony páry rozhodovat, zda budou šťastnější s dětmi, či bez nich.
Anebo snad stále ve dvacátém prvním století nemáme právo na náš názor a na náš život? A musím mít vůbec dítě na to, abych byla šťastná?

Ne, nepotřebuji. Partneři nepotřebují dítě na to, aby jim vztah fungoval či aby se cítili, že je ve vztahu něco naplňuje. A navíc díky tomuhle "trendu", jak někteří říkají, by se mohla vyřešit (nebo alespoň vylepšit) otázka přelidněné planety.
A proto by si každý měl sám rozhodnout, zda děti chce, či nikoliv. Nikdo jiný za nás rozhodovat nemůže, i když vám spousta dalších rodičů bude vysvětlovat, že šťastný život bez dětí neexistuje.

Každý si proto na otázku bezdětných páru musí udělat svůj vlastní názor. Nikdy však nesmíme zavrhovat názory cizích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bezdětná partnerstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)