ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 426x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic

Myslím, že čím je člověk starší, tím si hůř hledá přátele. Dovedete si vůbec život bez přátel představit? Já ne. Neměli byste za kým jít, když jste smutní, nebo naopak veselí, nebylo by komu si postěžovat, komu se svěřit nebo komu říci, když vás něco rozčílí, či potěší. A na druhou stranu by tu nebyl nikdo, kdo by se mohl přijít svěřit vám. Neměli byste s kým oslavovat, truchlit, nikoho, kdo by vám řekl, že děláte něco špatně, nebo že se vám něco povedlo. Všechny tyto věci se zažívají nejlépe s přítelem, kterého byste neměli. A jistě by vám toho chybělo ještě mnohem více.

Přišli byste například o mnoho zážitků. Proto bychom si měli každého člověka, jenž se chce stát naším přítelem, vážit. A rozhodně od sebe nesmíme přátele odhánět, protože dobrý kamarád se shání těžko a je těžké představit si život bez přítele, kamaráda, spřízněné duše nebo jen člověka, který vás vyslechne. Domnívám se, že každý by měl někoho mít - alespoň jednoho člověka, nebo zvířátko - protože jinak se může stát, že člověk nebude mít ani jedno potěšení z přátelství, zatrpkne, zůstane sám, a potom opravdu bez přátelství život za nic nestojí.

Jenže přátelství má i své špatné stránky, moc jich neznám, ale například se vám může stát, že budete mít pocit, že máte nedostatek soukromí nebo vám přítel ublíží, což nikomu nepřeji.

Přesto si myslím, že dobré přátelství za všechna ta rizika stojí a děkuji svým kamarádům za to, že se s nimi přátelím a že mě mají rádi, i když to se mnou není vždy lehké.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Neuwirthová, 24.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nicMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­