ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (7)

Pravda, nebo lež?
Dříve než odpovím, musím se znova zeptat. Kdo je to vlastně přítel?
Nejsem naivní, abych věřila v přátelství do konce života, nebo možná i v přátelství vůbec.
Každý si pod pojmem "přátelství" představí něco jiného. Já si pod pravým přítelem vybavím člověka, kterému bych mohla říci úplně cokoliv a on by nic nevyzradil, podržel by mě v těch nejhorších chvílích, protože opravdový přítel s námi nesdílí jen naše štěstí a úspěchy, ale především naše bolesti a zklamání. Pravý přítel by nás dokázal vždy rozesmát, rozmluvit nám, když se chystáme udělat něco neuváženého a dovedl by nám nezaujatě a nesobecky poradit, protože přátelé by si měli pomáhat v dobrém i ve zlém a pravému příteli by mohl člověk úplně a bezvýhradně důvěřovat.
Většina z nás nikdy takového opravdového přítele nepotká a mnohdy za přítele považujeme kamaráda. Pro někoho je to totéž, ale kamarádi jsou lidé, které potkáváme ve škole, na ulici... Neříkáme jim vše, ale užijeme si s nimi spoustu legrace. Přátelství je víc než kamarádství. Někteří lidé mají kamarádů spoustu, berou je jako samozřejmost, což by neměli. Člověk by si jich měl vážit, protože je pozdě vážit si jich, až když je ztratí. Taky když nás zradí přítel, bolí to mnohem víc než zrada kamaráda. A jestli nás tedy přítel zradí, ukazuje se, že pravým přítelem nikdy nebyl. A tak je v přátelství těžké vůbec věřit. Skutečné přátelství, podle mě, dnes najdeme snad už jen ve filmech, knížkách o Harrym Potterovi a v pohádkách o Bobu a Bobkovi, v Křemílkovi a Vochomůrkovi, v Méďovi Béďovi a starém dobrém známém Krtečkovi. Ale ve skutečném životě? To asi sotva.
A dá se tedy žít bez kamarádů? Žít se samozřejmě dá, ale prožít život asi sotva...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: fleur_packyt, 12.10.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­