ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 196x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátel nestojí život za nic

Přítel, to je slovo, které beze smyslu používáme každý den. Je pro nás většinou tím nejdůležitějším poutem v životě. Přátele často měníme a snažíme se mít jich co nejvíce. Myslím si, že zůstávají nejčastěji ti, které jsme měli jako první.
Proč je život bez přátel tak nesnesitelný? Život bez přátel si umí představit jen málokdo, ale když už se tak stane, tak je to ten nejnepříjemnější pocit, který znám. Člověk bez přátel je jako strom bez kořenů. Nemá se komu svěřit se svými úspěchy i neúspěchy, sdílet radosti i starosti a nemá se o koho opřít. Pak je člověk jako zablokovaný bankovní účet. Nepřijímá radost (peníze), ale jen starosti a smutek (dluhy).
Proč člověk nemá přátele? Když je člověk nepříjemný, nedostupný a má problém, není jednoduché mu pomoct, a proto se musíme snažit. Nesmíme být jako ti, kteří od něj odešli a opustili jej.
Jak poznáme člověka bez přátel? Popravdě to někdy ani nejde. Tváří se jakoby nic, ale není to tak. Někdy je to člověk, který se jen hodně nepovedeně přetvařuje, nebo se o to ani nesnaží. Může se třeba stranit ostatním nebo se předvádět. Lidé bez přátel bývají často šikanováni, protože se za ně nikdo nepostaví a ani ho nebrání.
Jak si pomoct k přátelům? Popravdě v tom nejsem přeborník, tak vám asi neporadím. Myslím, že není potřeba mít dvacet dobrých přátel, ale stačí mít třeba dva nebo tři. Já osobně se domnívám, že by se člověk neměl svěřovat s důležitými věcmi, ovšem když se vám uleví nebo věříte té druhé osobě, tak proč ne? Nevím jak vyřešit nepřátelství, ale snaha je základ úspěchu.
Ano, přátelství je důležité. Je jako voda. Stačí malé množství dobré vody, protože i sto litrů špatné vám život nezachrání...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Janča, 25.04.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátel nestojí život za nicMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­