ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 139x Prosím, ohodnoť práci

Anorexie - nová móda

Vypadat jako ty krásné ženy v módních časopisech - to si přeje snad každá z nás. Mít krásné lesklé vlasy a výjimečně hubenou postavu. Při pohledu do zrcadla však zjišťujeme, že pravda je jiná. Vlasy nejsou tak lesklé a postava zdaleka tak "dokonalá" jako u modelek v časopisech. Bohužel tlak v dnešní společnosti, především na mladé dívky, které si přejí být krásné a atraktivní, je opravdu velký. Držíme drastické diety, cvičíme a ničíme svoje těla jen pro to, abychom splňovaly ten pomyslný ideál "krásy".

Ptáte se, jak se to stane? Jak se stane, že z hezkých a sebevědomých dívek jsou rázem hubené tyčky, které si nejsou schopny přiznat, že někde nastal problém? To je prosím jedenadvacáté století, kdy slavní návrháři požadují po modelkách, aby vypadaly jako Twiggy, modelka, jež celý tento fenomén v 60. letech odstartovala svým extrémně útlým pasem.

Mnohdy také sami muži často probouzí v ženách pocit méněcennosti: "Prosím tě, neměla bys už se sebou něco začít dělat? Ty dvě kila navíc jsou na tobě hrozně vidět!"
A aby toho nebylo málo, v posledních letech se na Internetu objevily takzvané Pro-ana blogy, kde dívky získávají podporu a pocit, že vlastně dělají správnou věc. Musíme tedy zachytit nebezpečnost těchto webů. Vždyť už jen jejich častá hesla jako "Anorexie není nemoc, ale životní styl!" nebo "Raději budu mrtvá než tlustá!" mluví sama za sebe.

Když si tedy položíme otázku a zamyslíme se, proč se tato nemoc v posledních letech tolik rozšířila, není těžké si odpovědět. Anorexie vlastně číhá všude kolem nás. Vyzrálá žena s životním postojem si samozřejmě dokáže vytyčit svoje cíle, názory a postoje ve svém životě... Ale co ty mladé dívky, které si přejí jediné: být hubené a jednou se objevit v časopisech i za cenu toho, že by je to mohlo stát život?

A proto bychom ani my neměli přestat mluvit nahlas o tomto tématu a dělat, že nic nevidíme. Co vy víte, třeba to jednou bude vaše dcera, která tak moc bude toužit být nebezpečně hubená...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kučerová Klára, 17.06.2011

­­­­

Slohová práce Anorexie - nová móda ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Anorexie - nová módaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­