ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.58
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Agresivita psů

Tříletou holčičku v Ostravě napadl a pokousal volně pobíhající americký pitbulteriér. Dítě zranil na hlavě a zakousl se mu do stehna.

Osmiletou holčičku pokousal na Bruntálsku dobrman na levé tváři, bradě, levém uchu, levém rameni, levé hýždi a způsobil jí zhmoždění dvou prstů pravé ruky.

Útok pitbula v Buenos Aires trval několik minut, než se sousedům a kolemjdoucím podařilo dívku osvobodit. Sedmileté holčičce způsobil otevřenou zlomeninu, nohu se podařilo lékařům zachránit díky včasnému chirurgickému zákroku.

V médiích se stále častěji objevují zprávy tohoto typu, ale proč je vlastně pes agresivní? Může za to páníček, nebo snad povaha daného plemena?

Mnoho lidí by řeklo, že je to povahou, avšak já jsem jiného názoru. Souhlasím, povaha a genetika v tom hrají velkou roli, ale ani zdaleka ne tu největší. Podle mě je to právě spíše o výchově a socializaci psa. Jestliže mu dovolím vše, je celkem jasné, že si bude dělat, co se mu zlíbí, protože ví, že ho žádný trest nečeká, nikdo mu nevynadá a vlastně je doma pánem on a už nikoli jeho majitel.

Také bych tu zmínila fakt, že často majitel takového psa nemá dostatek zkušeností s těmito plemeny (pitbulem, dobrmanem a dalšími). Pitbul byl šlechtěn pro psí zápasy, dobrman zase k hlídání a obraně svého pána, je tedy jasné, že to jsou ostří psi (až na výjimky), kteří potřebují ve výchově pevnou ruku. Nemyslím tím, že je nutné je zbít, to určitě ne, jen jim dát vědět, co se smí a co ne.

Když už tedy vím, že pes může být agresivní, určitě bych jej nepouštěla z vodítka a kolem lidí či jiných psů bych mu nasadila náhubek. Podle mého názoru je tedy nejdůležitější řádná socializace, aby si zvykl na jiné psy, lidi, objekty, zvuky atd. Jestliže je natolik agresivní, že ho ani jeho vlastní majitel nezvládá, tento pes je bohužel ve většině případů uspán.

Nikdy bych si nepořizovala psa, když na to nejsem připravena, pak to dopadá tak, že je pes agresivní, a jenom kvůli špatné volbě člověka zkazíme život nejen psovi, ale možná i nějakému dítěti, které pes kousl, protože nebyl dostatečně vychován a socializován.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Agresivita psůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)