ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.49
Hodnoceno: 498x Prosím, ohodnoť práci

Ach, ta dnešní mládež!

Jaká je dnešní mládež? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak hodně se liší mládež v dnešní době od té, která bývala v době našich rodičů nebo babiček? Jak si mládež ničí zdraví? A nebo proč často dělají to, co by dělat neměli? Na téma mládež si můžeme položit spoustu otázek, avšak ne na všechny se dá opovědět.
Mládež si v dnešní době strašně ničí zdraví buď vědomě nebo i nevědomě. Na rozdíl od našich rodičů vysedávají hodiny u počítače nebo u televize místo toho, aby šli třeba ven se psem nebo kamarády. To se dříve nemohlo stát, protože počítače většinou nebyly, a mládež tak chodila o hodně víc ven.
Dnešní mládež je také zvyklá pít alkohol a kouřit, což jim ke zdraví moc nepomůže - právě naopak jim to škodí.
Otázka ale zní: Proč kouří a pijí? Co je k tomu vede? Odpověď je více méně snadná: chtějí zapadnout do party a podobat se lidem okolo sebe. Holky se malují a chtějí zapůsobit na kluky a kluci se předvádějí a dělají ze sebe "frajery".
Naše dnešní mládež si různými způsoby škodí a neuvědomuje si, že tím ubližuje jen sama sobě. Často také bývá zahleděná sama do sebe, takže od ní jen tak někdo nemůže čekat pomoc. Například se jen tak někdo nenabídne staré paní, jestli nechce vzít tašku.
A nakonec můžu jen dodat: Ach, ta dnešní mládež!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: upírka Briny, 05.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, ta dnešní mládež!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­