ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.46
Hodnoceno: 516x Prosím, ohodnoť práci

Ach, ta dnešní mládež!

Jaká je dnešní mládež? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak hodně se liší mládež v dnešní době od té, která bývala v době našich rodičů nebo babiček? Jak si mládež ničí zdraví? A nebo proč často dělají to, co by dělat neměli? Na téma mládež si můžeme položit spoustu otázek, avšak ne na všechny se dá opovědět.
Mládež si v dnešní době strašně ničí zdraví buď vědomě nebo i nevědomě. Na rozdíl od našich rodičů vysedávají hodiny u počítače nebo u televize místo toho, aby šli třeba ven se psem nebo kamarády. To se dříve nemohlo stát, protože počítače většinou nebyly, a mládež tak chodila o hodně víc ven.
Dnešní mládež je také zvyklá pít alkohol a kouřit, což jim ke zdraví moc nepomůže - právě naopak jim to škodí.
Otázka ale zní: Proč kouří a pijí? Co je k tomu vede? Odpověď je více méně snadná: chtějí zapadnout do party a podobat se lidem okolo sebe. Holky se malují a chtějí zapůsobit na kluky a kluci se předvádějí a dělají ze sebe "frajery".
Naše dnešní mládež si různými způsoby škodí a neuvědomuje si, že tím ubližuje jen sama sobě. Často také bývá zahleděná sama do sebe, takže od ní jen tak někdo nemůže čekat pomoc. Například se jen tak někdo nenabídne staré paní, jestli nechce vzít tašku.
A nakonec můžu jen dodat: Ach, ta dnešní mládež!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, ta dnešní mládež!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)