ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Ach, ta dnešní mládež! (3)

Ach, ta dnešní mládež! Tahle věta mi zní v uších skoro na každém rohu. A dle mého názoru se pronáší snad již od té doby, co lidé dokáží komunikovati slovy. Mládež je totiž rok od roku horší, prý. Ale z jakého důvodu se vždycky nadává na mládež? Jaká dnešní mládež doopravdy je?

Dle mého názoru se všichni v dětství chovali stejně, nebo alespoň podobně. Většina mládeže si jen chce a chtěla užít co nejvíce zábavy, přičemž jí bylo jedno, zda poruší nějaké to pravidlo. Jen ta dnešní mládež má na to úplně jiné prostředky, takové novější, modernější. Celá tato generace je jiná. Podle mého mínění je to všechno o výchově. Dnešní mládež se zdá být nevychovaná, většinou nezdraví dospělé, nechová se vzorně ani striktně podle pravidel slušného chování. A v čem je ten problém? Jistěže v rodičích nebo jiných opatrovnících těchto dětí. Je pravdou, že dřívější generace mívaly větší respekt ke starším a nadřízeným.
Děti a mladiství plno věcí odkoukávají od rodičů, proto děti ve školce mluví sprostě, proto žáčci první třídy kouří, proto od raného věku pijí alkohol, protože to všechno viděli u svého vzoru. A když už ten vzor nenašli v rodině, mohli hodně věcí odkoukat třeba z televize - dítě chce prostě dělat přesně to, co dělá jeho oblíbený hrdina.

Celá tato doba je jiná než před deseti, dvaceti či čtyřiceti lety, proto je samozřejmé, že musí být jiná i dnešní mládež. V čem je ale dnešní mládež vlastně tak hrozná? Dobře, neužívají si dostatečně života, protože věčně sedí doma u počítačů, tabletů a telefonů, hrají hry a komunikují s přáteli přes sociální sítě. Ale to je přeci jen jejich problém, ne? Proč se jim do toho všichni pletou? Vídám i dnešní mládež častokrát venku hrát fotbal či jinou míčovou hru, jezdit na kole, bruslích, v zimě sáňkovat, lyžovat nebo prohánět se na snowboardu. Ale i když mládež vyjde ven, stále se potýká s různými urážkami a narážkami od starších spoluobčanů.
Mnohokrát jsem si nechávala vyprávět od rodičů, co dělali v mládežnickém věku. Odpalovali petardy, hráli si na popelnicích, chodili po kolejích, jezdili na kolech bez přileb, za nich to bylo úplně normální! Když já jsem se o tyto věci pokoušela v dnešní době, bylo mi vyhrožováno přivoláním policie nebo rovnou udělena pokuta. Proč? Jenom protože je jiná doba?

Ano, mnoho mladých lidí kouří, bere drogy, pije alkohol, vyžívá se v sexu na různých místech. Chová se hrubě, agresivně, nevychovaně, ničí veřejný majetek, odhazuje odpadky. Ale nejsou to všichni. Je to jenom pár partiček. Bohužel jsou nepřehlédnutelní. Všichni si pak myslí, že se veškerá mládež chová právě takto. A proto tvrdím, že i úplně normální, vychované děti to mají těžké, protože je všichni srovnávají s těmi nevychovanými jedinci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzitell, 31.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, ta dnešní mládež! (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­