ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 174x Prosím, ohodnoť práci

A mami, jak se dělají děti?

Sexuální výchova na základních školách - téma, o kterém se v dnešní době hovoří čím dál častěji. Měly by se děti školou povinné dozvědět, jak to všechno funguje? Bude prospěšnější je poučit o tom, jak vše probíhá doopravdy a nepokládat jim otázky typu "Víte, jak to dělají broučci?" nebo jiná podobná přirovnání se zvířecí říší? Každý z nás má na tuto věc zcela jistě odlišný názor a myslí si o tom své.

Berme v úvahu to, že v dnešní době neumí možná většina rodičů pořádně vysvětlit základní záležitosti, týkající se změny osobnosti jak tělesné, tak duševní. Další se raději o tomto tématu ani nechtějí bavit, nebo se dokonce stydí. Z jakého důvodu? Možná proto, že v jejich mladých letech jim bylo odepřeno se o těchto věcech bavit, a zůstalo jim to dodnes. Ovšem doba jde dál a děti toho chtějí vědět více než kdysi. Kde se to tedy mají všechno dozvědět?

Mnoho rodičů si myslí, že na výuku takových věcí ve škole mají žáčci čas. Ale opak je pravdou. V nejednom časopise se můžete dočíst o problémech teprve desetiletých chlapců či dívek. Někteří dokonce řeší takové problémy, nad nimiž nám zůstává rozum stát s ohledem na jejich věk. S trochou nadsázky se obávám říci, že některé děti toho vědí více než jejich rodiče. Proč jim tedy nedopřát hodiny, kde se vše dozví tak, jak by měly, budou se moci zeptat na cokoliv, co pro ně bude nové, zajímavé, a to vše ve společnosti svých vrstevníků?

Kantoři nebo přímo odborníci by seznámili děti s prevencí jak předcházet v budoucnosti nepříjemným problémům, jako jsou například přenosná onemocnění a další starosti týkající se vývoje dítěte. V dnešní době je to jedna z mnoha důležitých informací, o které by se měl člověk zajímat.

Myslím si, že když budou děti vědět více informací, samy se nad tím zamyslí. Možná tak v budoucnu přispějeme tomu, že se sníží počet nakažených pohlavními nemocemi a těhotná budou jen děvčata způsobilá k výchově nové generace dětí. Proč být tedy proti a alespoň to nezkusit?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A mami, jak se dělají děti?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)