ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 138x Prosím, ohodnoť práci

A co se zbraněmi?

V poslední době se setkáváme s mnohými případy střeleckých útoků, při kterých dochází k masakrům civilistů ve školách, kostelech a na dalších místech. Po každém dalším incidentu znovu a znovu nastupuje otázka: "A co se zbraněmi?"

Tyto incidenty jsou hodně medializovány a následnou odpovědí na levičáky pobouřenou společnost jsou další a další hloupé zákony omezující zbraně a šikanující jejich čestné majitele. V mnoha zemích tato šaškárna zašla už tak daleko, že vás na ulici seberou za to, že u sebe máte obyčejnou tužku, která je přece extrémně nebezpečná. Copak jste neviděli film John Wick?

Ale kde je kýžený výsledek? Kde je konec kriminality? Konec zabíjení nevinných občanů? Já vám odpovím: Nikde!
Protože všechno toto je asi tak efektivní jako bojovat se znásilněními zákazem kondomů.

Vezměte si třeba Švýcarsko - tam má skoro každý zbraň a jaká je tam kriminalita a počet útoků? A znovu vám odpovím: Prakticky nulová.
A proč? Asi proto, že útočit na někoho ozbrojeného je stejně tak dobrý nápad, jako jít do Ostravy s náručím plným zlatých cihel...
Pro podpoření této myšlenky použiji reálný případ, který se, pokud vím, odehrál někde v Izraeli. Prostě a jasně - někdo chtěl začít dělat bordel, a tak ho ozbrojený přihlížející "zhasl".

S tímto incidentem se můžeme posunout k dalšímu problému, a to jsou zákony ohledně využití zbraně v sebeobraně, které jsou velice omezené a pro čestného občana, jenž se jen a pouze pokusil bránit svoji rodinu, vlast či domov, vstupenkou do kriminálu.
Copak chcete čekat, až násilník dokončí svoje dílo na vaší ženě, než mu ustřelíte palici kvérem, kvůli němuž musíte stejně jako ostatní majitelé zbraní platit státu obrovské peníze, projít lékařskými prohlídkami, nechat se omezovat zákony, nechat na sebe ostatními občany pohlížet jako na nácka, a to vše kvůli tomu, že máte rádi zbraně jakožto technický počin, sport anebo se snažíte chránit svoji zemi?

Teď když jsme si takto elegantně vyjasnili, co musíte kvůli vlastnictví zbraně podstoupit, vrátíme se do úžasných Spojených států amerických, kde to všechno vázne na tom, že u nich se naopak dostane ke zbrani každý idiot. Ale abych nebyl nefér - stejný problém existuje i v jiných zemích, například v Nizozemí, kde prokazatelně vydali povolení držet zbraň člověku se schizofrenií.

Dalším velkým problémem je, že ne každému dochází, že zbraň musí být držená legálně. Sehnat totiž v USA zbraň na černém trhu je asi tak těžké jako najít blbce ve vládě. Nejenže není žádný problém si zbraň opatřit, ono totiž není ani žádným velkým problémem si ji vyrobit. Stačí vám k tomu totiž zajet do OBI a podle oficiálně vydané knihy Jak postavit samopal nakoupit a zpracovat díly. Proto je důležité, aby se prováděly časté razie černého trhu.
Mělo by též dojít k přepsáním zákonů ohledně získání, držení a použití zbraní v sebeobraně. Důležitá je samozřejmě i osvěta ohledně jejich držení.

A závěrem: "Nezabíjí zbraně, ale lidé!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A co se zbraněmi?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)