ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 1006x Prosím, ohodnoť práci

A co budoucnost?

Příroda nám dává zatím vše, co potřebujeme k životu - světlo, jídlo a vodu. A my? Bereme si mnohem více, než potřebujeme. Plýtváme všemi jejími zásobami, které má. Co třeba kácení deštných pralesů? Každoročně ubývá kolem 30 milionů hektarů deštných pralesů. Jestli budeme i nadále pokračovat tímto tempem, v roce 2035 by již neexistoval ani kilometr čtvereční těchto pralesů. Vyčerpává se velké množství nerostných surovin, zásoby vody... A nejlepší na tom je, že si za to vlastně můžeme sami. Všechno tohle ničení planety má jedinou snadnou příčinu - člověk. Musíme se naučit správně využívat suroviny, které nám příroda nabízí.
Vědci dnes již dokáží s celkem velkou přesností i určit další dobu ledovou, která čeká lidstvo. A kdo to zase způsobil? Člověk. Možná najdeme způsob jak tuhle katastrofu přežít, ale třeba také ne! A pak se příroda zbaví toho nejhoršího, co se kdy na Zemi objevilo, ale co si i sama stvořila - opět člověk!
Ale zasloužil by si to? Lidstvo si zavinilo dnešní stav planety. A tak v důsledku globálního oteplování se třeba zase dostaneme zpět do středověku, tak jak to předvídají někteří věštci. Velký vliv na to může mít i válka. Při dnešní "chytrosti" některých jedinců se už lidé nebudou ostýchat použít jaderné zbraně nebo zbraně s biologickým virem. Nebo může přijít i nebezpečí odjinud - z vesmíru.
Co kdyby do Země narazil asteroid ještě mnohokrát větší než ten, co vyhubil dinosaury...? Jednoho krásného rána se třeba vzbudíte do onoho "soudného dne".
Takže co uděláte? Pokud patříte mezi sobecké lidi nemyslící na ostatní, na své budoucí potomky, potom to tak necháte být. Ale třeba to tak není a uděláte alespoň něco pro přírodu, která nám dala život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A co budoucnost?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)