ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Poškození dobrého jména

_NÁZEV MÉDIA_
_JMÉNO ODPOVĚDNÉHO REDAKTORA_
_ULICE + ČP_
_PSČ_   _MĚSTO_

V _MĚSTO_ dne _DATUM_

VĚC: Poškození dobrého jména


Vážená redakce,

dne 20. června 2016 jsem Vám poskytl rozhovor týkající se mého osobního života pro Vaše periodikum Chvilka odpočinku. Rozhovor byl otištěn v červencovém vydání č.28. Po jeho následném přečtení jsem byl velice rozhořčen, jelikož mé výpovědi byly pozměněny zcela nevyhovujícím způsobem. Jako zpěvák jsem veřejně známou osobností a tímto došlo k hrubému poškození mého jména.

Pro vysvětlení mohu uvést konkrétní příklad. Panu reportérovi Janu Kučerovi jsem vyprávěl, jak náročná někdy má práce je, především časově, a tudíž jsem vděčný za každou chvíli v klidu a o samotě. Pan Kučera ovšem mou výpověď vytrhl z kontextu a uvedl v naprosto jiném významu. Čtenář z celého článku může nabýt dojmu, že mám ke svým fanouškům negativní a odmítavý postoj. Je na mě nahlíženo jako na hrubiána, jenž si neváží podpory těch, kteří mě podporují i přes občasné neúspěchy.

Jako naprosto nevhodný shledávám nadpis "Slavný český zpěvák kašle na své fanoušky". To nasvědčuje tomu, že v textu nedošlo pouze k chybné záměně významu, nýbrž již od začátku byl článek psán v negativním smyslu a za účelem poškození mé osobnosti.

Žádám Vás tímto o vydání omluvného článku v nejbližším čísle Vašeho časopisu. Celá má předchozí výpověď zde bude uvedena na pravou míru, jak byl rozhovor původně mou osobou zamýšlen. Vím, že existuje zvukový záznam našeho rozhovoru, jsem držitelem jeho kopie. Pokud se tak nestane, budu nucen se obrátit na mého právníka a řešit věc soudně. Ovšem doufám, že tohoto postupu nebude potřeba a vše půjde řešit domluvou.

Věřím v kladné vyřešení této záležitosti.

S pozdravem


_JMÉNO A PŘÍJMENÍ STĚŽOVATELE_
_ULICE + ČP_
_PSČ_ _MĚSTO_
_TELEFON/E-MAIL_

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 06.02.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poškození dobrého jménaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­