ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Studentské představy a realita

Naši školu navštěvuje přibližně 320 studentů a já jsem jednomu z nich položil pár otázek. Dotazovanou byla má spolužačka, která dojíždí z Hrotovic, je jí 18 let, je kamarádská a vždy ráda pomůže. Několika otázkami jsem se snažil zjistit, jak je realita daleko od jejich představ o ideální střední škole.

Jak by měl podle tebe vypadat ideální student na naší škole a jakou by měl mít povahu?
Dobrá otázka. Podle mě by měl být ideální student zodpovědný, pilný, pečlivý a trpělivý při učení. Měl by také mít dobré komunikační schopnosti.

Myslíš si, že tvoji charakteristiku ideálního studenta splňuješ? A proč?
Myslím si, že ji splňuji z poloviny. Jsem zodpovědná, pečlivá, ale měla bych více zapracovat na komunikaci. Vím, že bych se měla více snažit.

Jak by měl podle tebe vypadat ideální učitel?
Pro mě je důležité, aby učitel byl ochotný něco mi vysvětlit, když se ho zeptám, a s čímkoliv mi pomoci. V určité míře by měl být i přísný. Mně osobně vyhovuje více přátelský vztah mezi učitelem a žákem než velký odstup. Někdo toho může zneužívat a učitel tak může ztratit autoritu.

Myslíš si, že se na naší škole vyskytují takoví učitelé?
Určitě ano. Když to například srovnám se svojí základní školou, tak je to veliká změna a já jsem s ní spokojená. Učitelé se o nás více zajímají.

Kdybys měla možnost znovu si vybrat střední školu, šla bys opět na gymnázium?
Ano. Je to nejlepší start pro vysokou školu.

Jak bys jedním příznačným slovem charakterizovala naši školu?
Cesta (je klikatá, ale dovede mě k cíli)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin Lapeš, 03.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studentské představy a realitaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­