ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Rozhovor s učitelem (2)

Dobrý den, pane učiteli.
Ahoj, co potřebujete?

Já bych chtěl s Vámi udělat takový malý rozhovor, poskytnete mi ho?
Ano, poskytnu, ale čeho by se měl týkat?

Téma by bylo: profese učitel.
Tak to by šlo, ale mám na Vás jenom 20 minut, doufám, že to bude stačit.

Děkuji. První otázka: Chtěl jste být vždy učitelem? A jaké školy jste musel vystudovat?
Stejně jako každé dítě, tak i já jsem neměl rád učitele a školu, a proto jsem tohle povolání nechtěl v žádném případě vykonávat. Když jsem byl ještě mlád, toužil jsem snad jako každý kluk být kosmonautem, hasičem nebo taky popelářem, ale jelikož jsem měl na základní škole velmi dobré známky, šel jsem studovat na gymnázium. Jak jsem skládal maturitní zkoušku a podával si přihlášku na vysokou školu, tak už jsem byl pevně rozhodnutý, že chci být učitelem, a proto jsem dal přihlášku na vysokou školu pedagogickou, obor humanitní zaměření. Na školu mě přijali a vysokou školu jsem úspěšně zvládl. Dále jsem se toužil v mém zaměření, a to v jazycích, dále zdokonalovat, a tak jsem odjel na 3 roky do Ameriky a pak ještě na 2 roky do Německa. Jakmile jsem se vrátil ze zahraničí, začal jsem hledat místo vyučujícího cizích jazyků, a tak jsem se ocitl na téhle škole.

Když Vás tak pozorně poslouchám, tak musím uznat, že jste dostatečně vzdělaný na vykonávání téhle práce. Položím Vám další otázku, jaký jste byl podle Vás student?
Podle mě si myslím, že jsem byl vzorný žák, protože mě k tomu vedli moji rodiče. Úkoly jsem měl všechny včas udělané, učil jsem se z hodiny na hodinu. V hodinách jsem byl celkem upovídaný a učitelé mě často napomínali, že jim narušuji hodinu, a proto jsem dostával poznámky do žákovské knížky, z nichž se jednou vyklubala dokonce až důtka ředitele.

Podle mě jste byl úplně normální žák. Má další otázka zní: Máte rád své povolání?
Když už jsem si tohle povolání vybral, tak bych ho měl mít asi rád, takže ano, mám ho rád. Tohle povolání mě zcela naplňuje radostí.

Dáváte rád žákům poznámky?
Samozřejmě že nedávám, protože vím, že poznámka nic nevyřeší, jenom rozzuří rodiče a žáci mě budou za to nenávidět, a proto mám lepší metodu. Jestliže žáci vyrušují, dám jim malou písemku na poslední učivo. Postupem času se ukázalo, že tahle moje metoda je účinná a žáci v mých hodinách vůbec nevyrušují.

A teď je tu má poslední otázka, která zní: Myslíte si, že vzdělání je základ života?
Tak s tímhle musím naprosto souhlasit. Vzdělání je základ života, protože podle vzdělání Vás lidé budou hodnotit. Jestliže budete mít jenom výuční list, budou s Vámi zacházet úplně jiným způsobem, než když budete mít maturitu, popřípadě vysokou školu. Vím, že spousta žáků se nechce učit, ale svůj lajdácký přístup pozná až v dospělosti, když si bude shánět místo a žák s vyšším vzděláním bude mít více nabídek než žák s menším vzděláním. Proto je lepší učit se už teď a jak se říká, co se v mládí naučíš, ve stáří jak když najdeš.

Pane učiteli, děkuji Vám za Váš rozhovor.
Nashledanou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Žajdlík, 26.12.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rozhovor s učitelem (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­