ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Rozhovor s opičkou Žofkou

Zdravím Vás, slečno Žofko Orangutánová. Jsem rád, že jste přistoupila na tento rozhovor. Pro začátek pár zahřívacích otázek.

Jak se vůbec vlastně máte?
To víte, je po Vánocích, do zoologické zahrady teď moc lidí nechodí, a proto mají zvířátka vlastně prázdniny. Jak se tedy cítím? No k zbláznění. To víte, musím teď řešit každou prkotinu, když jsem teď ředitelkou zoologické zahrady a mám toho nad hlavu. Zvláště teď, když moc lidí nechodí a zvířata neví, co by měla dělat.

Opravdu? A já myslel, že jsou klidná, vstřícná a milá, když teď dostala povánoční nadílku v podobě vánočních stromků. Na obrázcích vypadají tedy rozhodně klidně.
To oni se tak jenom tváří na fotkách. Za tu dobu, co k nám chodí do zoologické zahrady lidi, tak zdivočela, zpanovačněla a vůbec, naučila se, jak se mají tvářit, když je někdo fotí. Teď už nezískáte žádnou přirozenou fotku zvířete, ale jenom to, co je naučily filmové hvězdy z Hollywoodu.

To je to až tak moc strašné?
Kdyby jenom tak. To bych ještě ustála. Ale teď mne ještě chtějí žalovat za diskriminaci z toho důvodu, že jsem ředitelkou a oni naopak jenom zvířátky zavřenými v kleci. A nejhorší je vůbec teď ta myš. Ta mi pije krev. Ta jak teď šťourá do všeho nos. No hrůza!

Jakou myš máte na mysli, slečno Žofko?
No teď jí nemůžu přijít na jméno, ale všichni ji znají.

Teď z jiného soudku. O Vás je známo, že jste profesionál v řešení sporů. Co jste za celou dobu vašeho pobývání v zoologické zahradě zažila za jakýsi nejkurióznější případ?
Jednou pan Hroznýš Královský sežral pana Pásovce. To je teď tam, jak se schází naše parta. Museli jsme proto všem namluvit, že se odstěhoval. Ovšem ta myš byla ze zásady proti, a proto jsme ji museli umlčet. To bych řekla, že byl asi nejkurióznější případ za celou moji dobu tady.

Umlčet? Co tím proboha myslíte?
Tak museli jsme ji přesvědčit, že je to pro dobro nás všech. Určitými metodami. Víte, jak to myslím, ne?

Mám pocit, že už vím, kam míříte. Můžete mi to ale upřesnit?
No to víte, vykoupila jsem celý obchod se sýrem a teprve po desátém kole eidamu nakonec souhlasila. Potvora hamižná. No čekal byste to?

Tohle bych vážně tedy nečekal. Takže v zoologické zahradě máte asi pořád napilno, že?
Už to tak bohužel bude. Jen se podívejte, tamhle mi zase stávkují! Musím je rozehnat, jinak mi tu z toho udělají pořádný chlívek, a to tu žádná prasata nemám!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rozhovor s opičkou ŽofkouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­