ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Rocková kapela John Wolfhooker (Adrian Janeček)

John Wolfhooker je česko-slovenská rocková kapela, kterou roku 2013 založili bratři Rony a Aďo Janečkovi. Celou skupinu tedy tvoří Rony Janeček (kytara, vokály), Adrian Janeček (bicí), Martin Čupka (hlavní zpěvák) a Filip Vlček (baskytara, vokály).

Jak vás napadlo, že zrovna vy se dáte dohromady a založíte skupinu?
Ahoj. Ja a Rony (gitarista) sme bratia, takže sme od začiatku planovali založiť si kapelu, Martina sme poznali z Lučenca, ako miestneho priekopníka Metalcoru (vtedy sa to ešte volalo Emo) a chceli sme, aby Martin naspieval jednu Ronyho pesničku (Chupacabra). Do štúdia sme potrebovali aj niekoho, kto by nahral basu a Martin povedal, že niekoho zoženie. Vtedy sme ani len netušili, že 5 rokov potom budeme spolu otvárať hlavný stage na Rock For People.

Podporují vás vaší blízcí ve vaší tvorbě?
Ano!

Když vydáte něco nového, nemáte obavy, jak na to vaši fanoušci zareagují?
Občas áno. Ale je to skôr zvedavosť, ako obavy. Pri našom prvom spoločnom rozhovore o tom, ako bude fungovať táto kapela, sme sa dohodli, že budeme vždy tvoriť len takú hudbu, akú chceme, bez ohľadu na to, čo je trend, alebo kto si čo myslí.

Jakou písničku považujete za nejzdařilejší?
Moje obľúbené sú Zeddknot, Lana Backwards a If You're Single, I'm a Humbucker. Ale myslím, že všetci sa zhodneme na Zeddknot.

Poznávají vás lidé na ulici?
Ak ide oproti moja priatelka alebo mamina, tak áno. Bubeníkov nespoznáva nikto nikde. Ale zvyšok kapely občas áno.

Jaký z koncertů, na kterých jste vystupovali, vás nejvíce bavil?
Tohtoročný pražský koncert v Paláci Akropolis, Berlín v klubu Sage a určite náš koncert v kanadskom Quebecu. A každý koncert v Melodke! (Brno).

Na vašem společném koncertu se skupinou Sleeping with sirens z vás lidé, kteří vás do té doby třeba ani neznali, naprosto šíleli. Jak jste reagovali?
Bolo to super! Sme veľmi vďační, že si nás tam SWS vybrali. Nebýva zvykom, že domáce predkapely sú "vytlieskané" na prídavok, takže keď sa to dialo, mysleli sme si, že sa už nemóžme vrátiť na pódium, keďže takéto akcie väčšinov striktne dodržiavajú časový harmonogram, no potom nás chalani zo SWS s nadšením poslali naspäť na stage, takže sme si to naozaj užili...

Poslouchají vás zejména mladí lidé. Jaký máte názor na to, že jste pro někoho vzorem?
Ak motivujeme aspoň jedného mladého človeka, aby sa začal učiť hrať na hudobný nástroj, alebo spievať, tak máme na to veľmi pozitívny názor!

Na vašem koncertu v Praze to bylo šílené. Nevím, zda jste si užívali koncert více vy, nebo vaši fanoušci. Plánujete jet někdy v bližší době zase do Prahy sklidit další úspěch?
Bolo to uplne šialené! Naše pražské koncerty sa snažíme každý rok robiť trochu väčšie a lepšie, ako si sami myslíme, že je možné. A tento rok sa laťka nastavila naozaj vysoko. Akciu čoskoro zopakujeme, ale snažíme sa nerobiť v Prahe viac ako 1-2 koncerty ročne, aby to bolo vždy trošku výnimočné.

Čeho chcete v budoucnu dosáhnout? Do jaké země byste se chtěli dostat?
Chceme naďalej tvoriť a hrať hudbu, ktorú by sme chceli počúvať! To je hlavný dôvod, prečo to robíme. Od tohto roku sa sústredíme hlavne na Nemecko a zahraničie. A chceli by sme sa dostať do úplne každej země na svete lebo hudba a spoznávanie nových krajín sú dve najlepšie veci na svete!

Ze skupiny John Wolfhooker děkuji Adrianovi Janečkovi, že si na mě našel čas. Uvidíme se na nejbližším koncertě v Praze.
Ďakujeme za otázky, ahojky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 09.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rocková kapela John Wolfhooker (Adrian Janeček)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­